ycipk-1uvw8t

Popełniasz błąd, nakładając balsam po wyjściu spod prysznica. Dermatolog mówi dlaczego

Smarowanie się balsamem natychmiast po wyjściu spod prysznica, od dawna funkcjonuje jako sposób na gładką i miękką skórę. Ale niekoniecznie to prawda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Popełniasz błąd, nakładając balsam po wyjściu spod prysznica. Dermatolog mówi dlaczego
Popełniasz błąd, nakładając balsam po wyjściu spod prysznica. Dermatolog mówi dlaczego (123RF)
ycipk-1uvw8t

Jak twierdzą dermatolodzy, pomimo tego, co na opakowaniu napisał producent, większość balsamów nie jest tak naprawdę nawilżająca. Na szczęście istnieją inne, bardziej skuteczne środki, które nie są trudniejsze w użyciu i dają bardziej zauważalne wyniki.

Według American Academy of Dermatology, grupy ponad 20 000 dermatologów, metoda leczenia suchej skóry poprzez natychmiastowe zatrzymywanie wilgoci balsamem jest skuteczna - o ile używasz właściwych produktów, a takich jest niewiele.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, AAD zaleca stosowanie maści lub kremów, ponieważ są bogatsze i mniej drażniące niż balsamy. Aby twoje ciało było nawilżone, gęste maści są najlepszą opcją, ponieważ ich skład oparty jest na olejach. Im więcej oleju, tym produkt jest bardziej bogaty - co jest naprawdę dobre, gdy twoja skóra potrzebuje nawilżenia.

ycipk-1uvw8t

Maści dają również największy efekt zmiękczający i wygładzający skórę. Jeśli jednak nie masz czasu czekać na wchłonięcie się tłustej konsystencji, wybierz serum lub krem. W przypadku nawilżenia twarzy cenny będzie kwas hialuronowy, który może pozytywnie wpłynąć na twoją skórę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1uvw8t

ycipk-1uvw8t
ycipk-1uvw8t