Poroniła. Prokuratorka kazała wypompować szambo i szukać płodu

Ola opowiedziała swoją historię o poronieniu
Ola opowiedziała swoją historię o poronieniu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
oprac. DFR

26.07.2023 20:13, aktual.: 26.07.2023 21:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ola opowiedziała o swoim doświadczeniu poronienia. Okazało się, że na kobietę w szpitalu czekali policjanci, którzy grozili pobraniem krwi na siłę. Z kolei prokuratorka kazała wypompować szambo i szukać w nim płodu.

Dominika Wantuch opisała w "Wysokich Obcasach", co spotkało po poronieniu Olę. Kobieta przyznała, że zdecydowała się na wyznanie poruszona głośną historią pani Joanny. "To jej odwaga sprawiła, że chcę głośno mówić o tym, co mnie spotkało, jak zostałam potraktowana przede wszystkim przez prokuratorkę" - zaznacza na początku.

41-latka ma męża i syna, o którego długo się starała - miała za sobą dwa poronienia. Chłopiec przyszedł na świat w 2019 roku. Okazało się, że trzy lata później ponownie zaszła w ciążę. Mimo związanego z nią ryzyka spowodowanego chorobami ginekologicznymi i wiekiem, podjęła decyzję, że urodzi kolejne dziecko.

Poroniła. Zajęła się nią policja

Gdy Ola była w 18. tygodniu ciąży, poczuła się źle - miała stan podgorączkowy, skurcze i dreszcze. Pojechała do Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie, gdzie okazało się, że ma niewydolność szyjki macicy. Po otrzymaniu leków i zaleceń, wróciła do domu.

Jak czytamy w "Wysokich Obcasach", tydzień później sytuacja nagle się pogorszyła. "Pobiegłam szybko do łazienki i tam wszystko ze mnie wystrzeliło. Wszędzie tryskała krew, spojrzałam w dół i zobaczyłam zwisającą pępowinę. Nie wiedziałam, jak wstać z toalety, (...), więc złapałam szybko za nożyczki i odcięłam tę pępowinę" - relacjonuje Ola.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kobieta zadzwoniła na pogotowie i powiedziała, że poroniła. Trafiła prosto na salę operacyjną, gdzie przeszła zabieg łyżeczkowania. Gdy skontaktowała się z mężem, dowiedziała się, że jest z nim policja. Funkcjonariusz wziął telefon i zadał kilka pytań - z "polecenia pani prokurator".

"Prokurator kazała wypompować szambo"

Policja pojawiła się też w szpitalu, gdzie zażądano pobrania krwi od Oli. "Zapytałam na jakiej podstawie ma się odbyć to pobranie krwi, gdzie jest nakaz i od kogo, jaka jest podstawa prawna ich działań. Usłyszałam, że to decyzja prokuratorki" - czytamy w "WO".

Ola otrzymywała kolejne pytania od policji o poronienie, m.in. o to, czy spuściła wodę w toalecie. "Zanim zdążyłam dojechać do domu, dowiedziałam się, że pod domem czeka już policja, bo prokurator kazała wypompować szambo" - mówi.

W domu zabezpieczono "m.in. nożyczki, którymi odcięła pępowinę, legginsy, które tego dnia miała na sobie, krew z podłogi, a także podpaski "ze śladami brunatnej substancji'", a także łożysko i materiał biologiczny.

Wobec kobiety prokuratura rejonowa Praga Południe w Warszawie wszczęła postępowanie z art. 152 par. 2 Kodeksu karnego dotyczącego pomocy w aborcji. Po prawie pół roku sprawa została umorzona, jednak Ola nie doczekała się przeprosin od policji ani prokuratury.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (525)
Zobacz także