Blisko ludziPosłanka pokazała zdjęcie testu z religii. Odpowiedzi szokują

Posłanka pokazała zdjęcie testu z religii. Odpowiedzi szokują

Aleksandra Gajewska pokazała fragment testu z religii
Aleksandra Gajewska pokazała fragment testu z religii
Źródło zdjęć: © PAP, Instagram.com
14.01.2022 14:33

Aleksandra Gajewska opublikowała ostatnio na swoim Instagramie zdjęcie testu z religii, który podesłała jej pewna internautka. Pytanie dotyczyło "wykroczeń przeciwko piątemu przykazaniu", głoszącemu "nie zabijaj", a wśród odpowiedzi znalazła się aborcja, eutanazja oraz antykoncepcja.

W Polsce istnieje znaczna grupa zwolenników świeckich szkół, którzy uważają, że religia nie powinna być przedmiotem szkolnym. Wynika to między innymi z tego, że coraz częściej lekcje, zamiast bazować na obiektywnym przekazywaniu wiedzy, stają się rodzajem indoktrynacji. Przykłady takiego działania nie raz publikują w sieci sami uczniowie i wprawiają internautów w osłupienie. Teraz zrobiła to posłanka Koalicji Obywatelskiej. 

Uczniowie mieli do wypełnienia kontrowersyjny test z religii

Gajewska opublikowała ostatnio na swoim instagramowym profilu screena, którego podesłała jej obserwatorka. Ona z kolei otrzymała go od swojego 15-letniego brata, uczęszczającego do Zespołu Szkół Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim. 15-latek zrobił zrzut ekranu testu, który wraz z kolegami i koleżankami z klasy miał wypełnić przez internet w ramach lekcji religii. Na zdjęciu widać pytanie: "Jakie są wykroczenia przeciwko piątemu przykazaniu?", czyli "Nie zabijaj". Uczniowie otrzymali trzy możliwe odpowiedzi. Były nimi aborcja, eutanazja oraz antykoncepcja. Na screenie widać, że chłopak zaznaczył "eutanazję", jednak poprawnymi odpowiedziami okazały się wszystkie trzy. 

Aleksandra Gajewska pokazała test z religii
Aleksandra Gajewska pokazała test z religii © Instagram.com

Tiktokerka czyta, jak religia postrzega feminizm?

To nie pierwszy raz, kiedy w sieci zrobiło się głośno na temat zadziwiających treści przekazywanych w szkołach na lekcjach religii. Jakiś czas temu ogromne zasięgi zyskał filmik, który licealistka Jagoda opublikowała na swoim koncie na TikToku. Czyta w nim materiały rozdane na lekcji religii, której tematem były "Zagrożenia życia rodzinnego".  

– Feminizm przedkłada pracę, karierę, samorealizację kobiety nad wychowywanie dzieci, pielęgnowanie ogniska domowego. Dezawuuje kobiecą subtelność i wdzięk, a podkreśla siłę i waleczność, osłabia to zdolność mężczyzny do trwałego związku i pokochania kobiety na całe życie. Feminizm zaburza relacje między płciami – czytała dziewczyna, zupełnie nie dowierzając. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl