Blisko ludziPowody, dla których kobiety zdradzają, nawet jeśli są szczęśliwe w swoich związkach

Powody, dla których kobiety zdradzają, nawet jeśli są szczęśliwe w swoich związkach

Powody, dla których kobiety zdradzają, nawet jeśli są szczęśliwe w swoich związkach
Źródło zdjęć: © 123RF
Aleksandra Hangel

19.07.2018 17:29, aktual.: 19.07.2018 18:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Może cię to zszokować, ale błądzą nie tylko ludzie w nieszczęśliwych związkach.

Esther Perel, terapeutka par, przez całą swoją karierę rozmawiała z wieloma młodymi kobietami. Zaręczone, zamężne opisywały swoje związki jako zdrowe, szczęśliwe i wolne od poważnych problemów. A jednak wśród nich pojawiały się także niewierne - fizycznie lub emocjonalnie. Być może jesteś jedną z nich i zastanawiasz się, dlaczego zdradziłaś. W większości przypadków padają stwierdzenia "byłam pijana" lub "mój partner nie zwracał na mnie uwagi". Ale to tylko wymówki, które nie zostały głęboko przemyślane. Zwykle istnieje silniejszy i bardziej osobisty motyw. Perel opowiedziała o tym w amerykańskim wydaniu Cosmopolitan.com

Tęsknisz za zainteresowaniem

Na początku związku facet był tobą zafascynowany. Byłaś tą, której chciał. Bycie adorowaną sprawiało, że czułaś się mocna, pewna siebie i piękna. Ale jak tylko pościg do twojego serca dobiegnie końca i oficjalnie zostaniecie parą, tej samej fascynacji szukasz u innych. Dzięki zdradzie uzyskasz ją, ale będzie to ulotne, ponieważ "zdobyty" mężczyzna przestaje pociągać" – twierdzi Perel.

Brakuje ci seksualnej iskry

"Być może wybrałaś swojego partnera, ponieważ jest lojalny i kochający, i wiesz, że nigdy by cię nie skrzywdził. To szlachetne i pełne miłości. Ale jednocześnie niekoniecznie jest to dla ciebie ekscytujące i sexy" – mówi Esther Perel. Możesz naprawdę kochać swój związek, ale brakuje ci seksualnego napięcia.

Dorosłaś i zmieniły się twoje potrzeby

"Być może nie jesteś już w odpowiednim dla siebie związku, mimo że był on odpowiedni dla ciebie wcześniej" – twierdzi Perel. Z czasem zmienia się twój charakter i twoje potrzeby oraz wymagania. Być może zwracasz uwagę na inne cechy, których twojemu obecnemu mężczyźnie po prostu brakuje.

Jeśli któreś z tych słów brzmią znajomo, terapeutka radzi, żebyś pomyślała o rozmowie ze specjalistą, który pomoże ci przetworzyć twoją obecną sytuację, abyś mogła dowiedzieć się, jak iść naprzód (lub nie) z osobą, którą kochasz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (127)
Zobacz także