UrodaPowstały skuteczne kremy dermatologiczne z ziół

Powstały skuteczne kremy dermatologiczne z ziół

10.09.2014 07:49, aktual.: 23.05.2018 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uczeni z uniwersytetu w Vila Real (UTAD) w północnej Portugalii opracowali recepturę skutecznych kremów dermatologicznych na trudno gojące się rany, poparzenia i łuszczycę. Nowe preparaty bazują na wyciągach z roślin aromatycznych, m.in. ziół.

Uczeni z uniwersytetu w Vila Real (UTAD) w północnej Portugalii opracowali recepturę skutecznych kremów dermatologicznych na trudno gojące się rany, poparzenia i łuszczycę. Nowe preparaty bazują na wyciągach z roślin aromatycznych, m.in. ziół.

Z danych zaprezentowanych podczas sympozjum naukowego, zorganizowanego na początku września w Guimaraes wynika, że nowe dermokosmetyki szybko eliminują ślady po oparzeniach na skórze. W najskuteczniejszych przypadkach już po 96 godzinach od rozpoczęcia kuracji.

Alberto Dias z uniwersytetu w Bradze, który współpracował w tworzeniu nowych kremów ujawnił, że dają one szybsze od innych preparatów rezultaty także w przypadku trudno gojących się ran oraz łuszczycy.

Z przedstawionych podczas sympozjum w Guimaraes danych wynika, że całkowite zamknięcie trudno gojącej się rany po rozpoczęciu stosowania opracowanych przez UTAD kremów może nastąpić już po 25 dniach.

- W przypadku ostrych objawów łuszczycy dermokosmetyki pozwoliły na całkowite usunięcie rozległych plam na ciele w niecałe pięć miesięcy - poinformował Alberto Dias.

Opracowane przez portugalskich uczonych kremy bazują na wyciągach z roślin aromatycznych. Wśród składników nowych środków dermatologicznych są m.in. pietruszka, oregano, curry oraz kolendra.
- W trakcie naszych badań nad zastosowaniem roślin aromatycznych w medycynie powstało ponad 800 prac naukowych. Mogą one służyć opracowaniu nowych leków m.in. na choroby neurologiczne, kardiologiczne, nowotworowe oraz cukrzycę - dodał Alberto Dias.

W pracach nad nowymi dermokosmetykami poza naukowcami z uniwersytetów w Vila Real i Bradze brali udział również przedstawiciele Wyższej Szkoły Technologii Zdrowia w Porto, a także portugalska spółka M&MBiotechnology.

Jak ujawnili autorzy nowych preparatów, pierwsze kremy trafiły już do dystrybutorów na terenie Portugalii.

(PAP)/zat/ krf/

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także