Trwa ładowanie...

"Pozamiatałaś". Grafika Damięckiej na Dzień Dziecka zmroziła fanów

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Z tej okazji na instagramowym koncie Matyldy Damięckiej pojawiło się kilka grafik. Nowy post wzbudził wiele emocji. "Ściska za gardło" - napisała jedna z internautek.

Nowy wpis Matyldy DamięckiejNowy wpis Matyldy DamięckiejŹródło: AKPA, Instagram, fot: AKPA, Matylda Damięcka
d3af5h8
d3af5h8

Grafiki Matyldy Damięckiej zawsze budzą mnóstwo emocji. Tym razem artystka poruszyła kilka kwestii związanych z rodzicielstwem oraz losem dzieci. Poprzez prace wymownie nawiązała do aktualnych wydarzeń. Wojna, apodyktyczny prezydent Rosji, sprawiedliwość, której w przypadku Kamilka z Częstochowy nie stało się zadość - to tylko kilka poruszonych przez nią tematów.

Mocne prace Matyldy Damięckiej z okazji Dnia Dziecka. Zmroziła internautów

"Każdy był kiedyś dzieckiem. Kaжdy" - brzmi napis widoczny na pierwszej z kilku najnowszych grafik Matyldy Damięckiej. Artystka zestawiła go z własnoręcznie stworzoną podobizną Władimira Putina - człowieka odpowiedzialnego za wojnę Ukrainie. Do tych tragicznych wydarzeń nawiązuje też kolejna ilustracja, przedstawiająca chłopca i jego matkę. "Bociany?" - pyta dziecko, spoglądając na niebo, po którym suną samoloty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sonda z okazji Dnia Dziecka

Nie zabrakło też odniesienia do tragicznych wydarzeń w Częstochowie. Poprzez swoje prace artystka wyraźnie dała do zrozumienia, że jej zdaniem to, co się stało, jest ogromną niesprawiedliwością. Niewinne dziecko cierpiało, bo dorośli, którzy mogli mu pomóc, udawali, że nie widzą problemu.

"Dlatego kochajmy nasze dzieci, bądźmy blisko, żeby takie potwory z nich nie wyrosły" - napisała jedna z internautek, najpewniej nawiązując do dwóch pierwszych grafik.

Nowe grafiki Damięckiej. Artystka zwraca uwagę na trudne relacje

Kolejne prace graficzki skupiły się na relacjach między dzieckiem, matką i ojcem. Damięcka zwróciła też uwagę na to, że w każdym dorosłym jest "wewnętrzne dziecko", które potrzebuje miłości i uwagi.

"Czasami te zepsute relacje z rodzicami mogą rzutować na relacje z innymi" - dodał internauta, który trafił na post artystki.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3af5h8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3af5h8