Poznaj HIFU – nowoczesną metodę na zmarszczki i jędrną skórę
Gładka i jędrna skóra bez zmarszczek to marzenie wielu kobiet. Dzisiejszy rozwój medycyny estetycznej przynosi coraz to nowsze rozwiązania technologiczne pomagające zachować młody wygląd. Taką właśnie innowacyjną technologią jest HIFU, dzięki której bezinwazyjny i bezbolesny lifting twarzy jest możliwy.
29.06.2018 | aktual.: 02.07.2018 12:57
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
HIFU – o co w tym chodzi?
Technologia HIFU w medycynie estetycznej pozwala na osiągnięcie efektu liftingu bez użycia skalpela. Jest to bezbolesny zabieg. Ogólnie rzecz biorąc metoda ta polega na stymulacji procesów regeneracyjnych skóry, dzięki którym w nieinwazyjny sposób osiąga się lifting skóry, znacznie zmniejsza się jej wiotkość, następuje poprawa elastyczności, wygładzenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy, a także zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów.
HIFU – metoda dla każdego?
Zabiegowi powinny poddać się osoby, u których występują problemy z brakiem jędrności i sprężystości skóry, a także z pierwszymi oznakami starzenia się. Zalecany jest w trakcie kuracji odchudzającej, jak i po nagłej utracie masy ciała, również po ciąży, by odzyskać elastyczność skóry. Zabieg można wykonać jako profilaktykę wiotkości skóry po 35. roku życia. Zaletą tej metody jest to, że można ją stosować po zabiegach intensywnie złuszczających naskórek (peelingi chemiczne, mikrodermabrazja)
, na opalonej skórze, czy przy zmianach trądzikowych lub trądziku różowatym.
Na czym polega lifting twarzy za pomocą HIFU?
Metoda HIFU najczęściej stosowana jest w zabiegach na twarz. Procedura rozpoczyna się od nałożenia żelu, który zwiększa efektywność wnikania fal w głąb skóry. następnie przykłada się głowicę emitującą fale ultradźwiękowe. Zabieg jest w zasadzie bezbolesny i towarzyszy mu uczucie ciepła na skórze. Osoby posiadające niski próg bólu mogą odczuwać jednak dyskomfort w postaci lekkich ukłuć. Można to jednak wyeliminować stosując przed zabiegiem krem znieczulający. Poza tym w trakcie procedury możliwe jest zmienianie natężenia fali w zależności od indywidualnego progu bólu, a także miejsca wykonywania zabiegu (np. przykładanie głowicy do żuchwy jest bardziej bolesne).
HIFU – jakie daje efekty?
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona przez kilka godzin. Możliwe jest również odczuwanie tkliwości miejsca zabiegowego, zwłaszcza tam, gdzie jest mniej tkanki tłuszczowej. Bardzo rzadko występuje obrzęk lub ból. Metoda HIFU jest bezpieczna i nie powoduje poważnych skutków ubocznych. Niezmiernie rzadko mogą pojawić się blizny zanikowe lub oparzenia skórne. Dodatkowo nie ma specjalnych zaleceń, co do pielęgnacji skóry. Jedynie tego samego dnia należy zrezygnować z uprawiania sportu wyczynowego. Natomiast nie jest konieczne unikanie słońca, co jest częstym zaleceniem po wielu innych procedurach kosmetycznych.
Pierwsze rezultaty są widoczne po 24 do 48 godzin. Na efekt końcowy trzeba cierpliwie poczekać, ponieważ tkanka odbudowuje się powoli, nawet do 24 tygodni. Istotne jest natomiast to, że zabiegu nie trzeba powtarzać, bowiem jego rezultaty utrzymują się ponad rok.
HIFU - przeciwwskazania
Do przeciwwskazań stosowania HIFU zalicza się: stany zapalne skóry i jej mechaniczne uszkodzenia, ciążę i okres karmienia piersią, opryszczkę, nowotwory, epilepsję, stwardnienie rozsiane, choroby układu sercowo-naczyniowego, a także wszczepiony rozrusznik serca lub inne metalowe implanty.