Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
depilacja laserowa
20-05-2019 09:09

Poznaj sekrety skutecznej depilacji laserowej

Depilacja laserowa to bez wątpienia najszybsza i najtrwalsza metoda usuwania niechcianego owłosienia. Stale powiększa się grono osób, które decydują się na tego typu zabiegi. O tym, dlaczego warto wykonać depilację laserową zapytamy eksperta – kosmetologa kliniki medycyny estetycznej Neonia z Krakowa Joanne Godwin. Ponadto spojrzymy okiem specjalisty na stosowane do depilacji lasery i dowiemy się, który z nich jest najskuteczniejszy.

Share
Poznaj sekrety skutecznej depilacji laserowejŹródło: Materiały prasowe
d4cy32k

- Depilacja laserowa to chyba najczęściej wykonywany w gabinetach kosmetologicznych zabieg. Czym wyróżnia się na tle innych metod usuwania owłosienia?

Depilacja to zabieg mający na celu usuwanie niechcianego owłosienia z rozmaitych partii ciała. Metody depilacji możemy podzielić na mechaniczne, chemiczne oraz laserowe. Te dwie pierwsze obejmują m. in. golenie, użycie depilatora elektrycznego, wosku czy pasty cukrowej oraz kremu do depilacji. Metody te cechują się czasowością, a zatem koniecznością ciągłego powtarzania zabiegu. Może to generować podrażnienia skóry, poza tym wymaga sporo nakładów czasowych. W przeciwieństwie do depilacji mechanicznej i chemicznej, depilacja laserowa umożliwia trwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy, a także uczucie komfortu. Ponadto tego typu metoda depilacji doskonale sprawdza się w przypadku bardzo obfitego owłosienia, które nie poddaje się depilacji mechanicznej czy chemicznej.

- Komu polecany jest zabieg laserowego usuwania owłosienia?

Depilacja laserowa dedykowana jest absolutnie każdemu, kto chce pozbyć się zbędnego owłosienia. Kobiety najczęściej decydują się na depilację nóg oraz depilację okolic bikini. Ponadto depilacja laserem wykonywana jest u kobiet cierpiących na hirsutyzm, czyli męski typ owłosienia. W takim przypadku konieczne jest jednak wdrożenie odpowiedniej terapii hormonalnej, a depilacja laserowa ma jedynie znaczenie pomocnicze. Coraz częściej wykonywane są także zabiegi depilacji laserowej u mężczyzn. Panowie decydują się przede wszystkim na depilację pleców i klatki piersiowej. Podyktowane jest to zarówno względami estetycznymi, jak i higienicznymi.

- Czy każdy może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Najważniejsze z nich to ciąża i laktacja, infekcje skórne, łuszczyca i albinizm, choroby nowotworowe, padaczka, skłonność do bliznowców lub fotoalergii.

d4cy32k

- A co z jasnym odcieniem włosa lub ciemną karnację? Czy takie osoby mogą poddać się depilacji laserowej?

Kwestia odcienia włosów oraz skóry nie bez przyczyny została ominięta podczas omawiania przeciwwskazań do zabiegu. Obecnie – dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego lasera – możliwa jest depilacja jasnych włosków, a także wykonanie zabiegu u osób z ciemną karnacją. Niestety – dostępność takiej najnowocześniejszej aparatury wciąż jeszcze jest ograniczona. Taka depilacja laserowa w Krakowie jest możliwa w Klinice Neonia która jako pierwsza w Krakowie wprowadziła lasera Soprano Ice Platinum.

- Na czym polega przewaga takiego lasera nad innymi stosowanymi do depilacji?

Powszechnie stosowane lasery do depilacji emitują falę o określonej długości, która może usuwać owłosienie u osób o określonym odcieniu włosa i fototypie skóry. Laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm sprawdza się u osób z włosami blond i rudymi, laser diodowy o długości fali 800 nm – u osób posiadających ciemne owłosienia i jasną skórę. Z kolei laser neodymowo – yagowy o fali długości 1064 nm dedykowany jest osobom o ciemnych włosach i ciemnej karnacji. Natomiast laser Soprano Ice Platinum emituje wszystkie trzy długości fali, umożliwiając usuwanie owłosienia o każdym odcieniu, u osób z rozmaitym typem karnacji. Co więcej – laser ten posiada innowacyjne rozwiązanie zwiększające komfort zabiegu – skuteczny system chłodzenia redukujący bolesność oraz technologię skracającą czas zabiegu nawet o połowę.

- Ile zabiegów depilacji laserem Soprano Ice Platinum jest koniecznych dla uzyskania idealnie gładkiej skóry?

Tak jak w przypadku innych laserów do depilacji – konieczne jest wykonanie serii zabiegów. I nie wynika to ze specyfiki pracy lasera, a cyklu wzrostu włosa. Włoski na ciele rosną w sposób niesynchroniczny i tylko część z nich znajduje się z fazie anagenu, czyli fazie wzrostu. A tylko takie włoski są podatne na działanie lasera. Kilkukrotne wykonanie zabiegu ma zatem na celu poddaniu działania lasera wszystkich włosków w fazie anagenu. Zazwyczaj wystarczy 4 – 6 zabiegów powtarzanych w odstępach od 6 do 10 tygodni. Odstępy miedzy kolejnymi zabiegami uwarunkowane są lokalizacją zabiegu. Depilacja twarzy powinna być powtarzana co 6 tygodni, depilacja pach, bikini i rąk – co 6 do 8 tygodni, zaś depilacja pleców – co 8 – 10 tygodni. I raz do roku warto wykonać zabieg powtarzający.

- A jak wygląda przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej oraz pielęgnacja pozabiegowa?

Przed zabiegiem depilacji należy zrezygnować z opalania. W dniu zabiegu powinniśmy pojawić się w gabinecie z czystą, ogoloną skórą, nie pokrytą żadnymi kosmetykami. Natomiast po zabiegu depilacji laserowej należy unikać czynników mogących podrażniać skórę. Wciąż aktualny jest zakaz opalania się, ponadto należy zrezygnować z basenu, sauny, gorących kąpieli. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu unikać należy stosowania kosmetyków z alkoholem czy mydła sprzyjającego przesuszeniu skóry. Można natomiast aplikować preparaty wykazujące działanie ochronne, zawierające np. panthenol.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką medycyny estetycznej i laseroterapii Neonia

d4cy32k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4cy32k
d4cy32k