Qaqwqwrqw

Prezent na komunię 2018. Inspiracje dla oszczędnych

Zbliża się komunia, a na koncie niewiele pieniędzy? Znaleźliśmy oferty ciekawych i solidnych prezentów, na które warto zwrócić uwagę i których cena mieści się w rozsądnych granicach od 399 do 539 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezent na pierwszą komunię nie musi być drogi
Prezent na pierwszą komunię nie musi być drogi (PAP, Fot: Paweł Kula)
Qaqwqwrqw

Co dać dziecku na pierwszą komunię, jeśli nie mamy pieniędzy?

Jeśli jesteśmy z dalszej rodziny, upominki komunijne od nas nie muszą przekraczać kwoty 100 zł. W tej cenie możemy kupić piękne wydanie Biblii, pamiątkową biżuterię z grawerem lub kryształkami, fajną grę planszową lub ładnie wydany album o tematyce, która interesuje dziecko. Co jednak, jeśli nasza rola w całym wydarzeniu jest większa i nie jesteśmy tylko gościem, ale kimś więcej? Na rodzicach chrzestnych, najbliższych ciociach i wujkach oraz na dziadkach ciąży większa presja zarówno w kwestii odpowiedzialności za wychowanie dziecka, jak i za umilenie mu ważnego dnia stosownym prezentem. W wersji budżetowej możemy wtedy kupić pamiątkową kartę z okazji pierwszej komunii i fajny gadżet albo zabawkę, która nie musi być bardzo droga.

Niedrogim hitem na komunię 2018 są gokarty na pedały, które kupimy już od 399 zł. Przy zakupie zwróćmy uwagę na maksymalne obciążenie pojazdu, który dostaniemy w wersji do 30 i do 60 kilogramów. Mniejszy gokart jest przeznaczony dla dzieci w wieku do 7 lat, a większym mogą jeździć dzieci do 12 roku życia.

Qaqwqwrqw

Równie popularne, ale nadal dość drogie są elektryczne deskorolki. To wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, ale tańszy model dostaniemy nawet poniżej 500 zł.

Mamy też szeroki wybór klocków Lego w najchętniej wybieranych zestawach dla dziewczynek i chłopców.

Qaqwqwrqw

Najchętniej wybierane prezenty komunijne dla dzieci

Najczęściej wybierane prezenty komunijne dla dzieci to pamiątkowe medaliki lub krzyżyki z grawerem, elektronika użytkowa, droższe zabawki, wszelkiego rodzaju czasowe trendy jak np. quady i oczywiście rowery. Lekki rower odpowiedni dla dziecka do 14 roku życia kupimy nawet za 450 zł i nie będzie to dziecięcy rowerek, tylko trwały pojazd, który posłuży przez kilka kolejnych lat.

Materiały prasowe
Podziel się

Duże potrzeby i mało kasy - jak to pogodzić?

Zdarza się, że dziecko samo wybiera prezent, na który nie stać rodzica chrzestnego. To trudna sytuacja, bo zależy nam na tym, aby sprawić dziecku radość. Jeśli marzy ono o pięknym telefonie z dużym, kolorowym wyświetlaczem lub o takim tablecie, jaki ma koleżanka z ławki, warto po prostu poszukać odpowiedniej okazji i np. kupić mniejszy model w podobnym kolorze. Takie urządzenia często drożeją tuż przed sezonem komunijnym, dlatego warto zastanowić się nad zakupem nieco wcześniej. W wyznaczonym budżecie wyszukaliśmy kilka ofert wartych uwagi:

Qaqwqwrqw
East News
Podziel się

Optymalne smartfony i tablety to przydatne narzędzia do komunikacji, zabawy i nauki, za które nie musimy przepłacać. Obecnie nawet modele do 500 zł są w stanie zaspokoić rosnące potrzeby dziecka w wieku szkolnym.

Qaqwqwrqw
PAP
Podziel się
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw