Trwa ładowanie...

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie otworzy żłobków. "Nie zgadzam się na narażanie ponad 22 tys. dzieci"

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała 30 kwietnia, że żłobki, przedszkola i zerówki w mieście pozostaną zamknięte. "Stanowczo nie zgadzam się na narażanie ponad 22 tys. dzieci, ich rodziców oraz pracownic i pracowników instytucji oświatowych. Aby zapewnić im bezpieczeństwo, potrzebujemy precyzyjnych wytycznych od rządu"– zakomunikowała.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie otworzy żłobków. "Nie zgadzam się na narażanie ponad 22 tys. dzieci"Źródło: ONS
d3awrli

Premier Mateusz Morawiecki poinformował 29 kwietnia, że od 6 maja możliwe będzie otwarcie żłobków i przedszkoli. Ostateczne decyzje należą jednak do organów prowadzących te placówki.

"Te żłobki i przedszkola, które podlegają miastu Gdańs, na pewno nie zostaną otwarte 6 maja. I to nie z mojej, prezydenta Kowalczuka czy moich współpracowników złośliwości, tylko dlatego, że troszczę się o zdrowie, życie i bezpieczeństwo najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Gdańska, ich rodziców, pracowników i pracowniczek tychże placówek" – zakomunikowała Dulkiewicz.

W Gdańsku żłobki będą zamknięte

Dulkiewicz wyznała, że otrzymując informację dwa dni przed planowaną datą otwarcia, organy prowadzące nie są w stanie zapewnić placówkom podstawowych środków bezpieczeństwa tj. rękawiczek, maseczek, podstawowych środków higienicznych.

d3awrli

Ponadto zwróciła uwagę na fakt, że komunikacja w mieście również będzie utrudniona. W środkach publicznego transportu może być zapełniona jedynie połowa miejsc. Od 6 maja do pracy będą musieli dojeżdżać też pracownicy galerii handlowych.

"Stanowczo nie zgadzam się na narażanie ponad 22 tys. dzieci, ich rodziców oraz pracownic i pracowników instytucji oświatowych. Aby zapewnić im bezpieczeństwo, potrzebujemy precyzyjnych wytycznych od rządu. Jak pracownicy mają dojechać do placówek przy ograniczonej ilości miejsc w autobusach i tramwajach? Jak zabezpieczone mają być pomieszczenia, w których będą przebywać dzieci? Wiele pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi" – zwróciła uwagę na niewydolność obostrzeń.

d3awrli

Zobacz także: Pyszny przepis na lody bananowe z czekoladą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3awrli
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3awrli