Problemy z zasypianiem? Ten trik go rozwiąże

Według statystyk około 50% społeczeństwa zmaga się z bezsennością. Znana w sieci TikTokerka Frankie Simmons dzieli się niezwykle prostą i przystępną metodą na ratunek tym, którzy zasnąć nie mogą.

Spokojny sen jest dla naszego organizmu niezwykle istotny
Spokojny sen jest dla naszego organizmu niezwykle istotny
©doroguzenda - stock.adobe.com

Stres, nerwy... Powodów na problemy z zasypianiem może być wiele, a metod na spokojny sen już nie tak dużo. Na ratunek rusza popularna zwłaszcza wśród młodzieży aplikacja TikTok, a dokładniej jej użytkowniczka Frankie Simmons. Kobieta jest coachem i edukatorem na temat zdrowia psychicznego i życia w zgodzie z samym sobą.

"Pokonałam chroniczną chorobę i swoją traumę" - zdradza na oficjalnej stronie internetowej. "Mam doskonałe narzędzia do pracy nad podświadomością, energią i systemem nerwowym, które są niezwykle przydatne na drodze do długotrwałej zmiany" - zachęca TikTokerka publikująca różnorodne porady dotyczące wsparcia w codziennych problemach.

Szczególną popularnością wśród internautów cieszy się wideo, na którym trenerka zdradza zaskakujący trik na szybki i spokojny sen: - Parę lat temu bardzo często budziłam się o czwartej rano z niezrozumiałym dla mnie uczuciem niepokoju. Musiałam wstawać z łóżka, wykonywać ćwiczenia oddechowe, robić herbatę. Spędzałam mnóstwo czasu, starając się uspokoić i zasnąć ponownie. Wszystko się zmieniło, gdy usłyszałam o metodzie chłodzenia nerwu błędnego.

Frankie Simmons i jej wideo (TikTok)
Frankie Simmons i jej wideo (TikTok)

- Zimne okłady nerwu błędnego pomagają łagodzić stany zapalne i poprawiają jego pracę. Możecie to osiągnąć biorąc zimny prysznic lub morsując. Jeśli natomiast nie chcesz w danej chwili doświadczyć dyskomfortu, jest na to prostsza metoda. Umieść na klatce piersiowej zimny okład. Zawiń kostki lodu na przykład w ręcznik i połóż na klatce piersiowej przez minimum 15 minut - zachęca Simmons.

Według badań klinicznych około 50% populacji ma problemy z bezsennością. Co więcej, statystyki wskazują na to, że najczęstszymi trudnościami osób zmagających się z tą jednostką chorobową są problemy z zaśnięciem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Mioklonie. Gwałtowne ruchy podczas snu

Źródło artykułu:WP Kobieta
senbezsennośćzdrowie psychiczne

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)