Trwa ładowanie...

Proste triki, jak otworzyć oko przy opadającej powiece

Opadająca powieka może martwić wiele pań. Zmniejsza optycznie oko i nadaje twarzy wrażenie zmęczenia. Można z tym walczyć skalpelem, drogimi kremami lub kilkoma prostymi sztuczkami makijażowymi, które odmienią oko i dodadzą mu blasku.

Share
Proste triki, jak otworzyć oko przy opadającej powiece
Źródło: Youtube.com
d3bbxpr

Jak wygląda opadająca powieka?

Opadająca powieka to taki typ budowy oka, w którym ruchoma część powieki zasłonięta jest opadającą skórą spod łuku brwiowego, przez co niewidoczne jest załamanie.

Opadająca powieka to najczęściej cecha urody, rzadziej schorzenie. Bardzo często powieka zaczyna opadać również z wiekiem, gdy skóra traci swoją elastyczność. Oczywiście w celach kosmetycznych można wykonać zabieg na opadającą powiekę. Dzięki niemu możliwe jest skorygowanie defektu poprzez uniesienie fałdy skóry. Jeśli ktoś woli domowe sposoby, może spróbować różnego rodzaju ujędrniających skórę kremów na opadającą powiekę. Będzie to jednak tylko działanie poprawiające jędrność skóry, nie zaś sama redukcja opadającej powieki.

d3bbxpr

Jednym z najlepszych rozwiązań będzie jednak zastosowanie kilku trików makijażowych, które skutecznie optycznie uniosą powiekę i otworzą oko.

Optyczna korekta opadającej powieki – zabawa światłem i cieniem

Trik tego typu odkryli wieki temu malarze artyści. Połączenie światła i cienia daje wrażenie trójwymiarowości, przy czym światło zdaje się powiększać, a ciemne kolory zmniejszać. To właśnie sposób na piękne i kształtne oczy przy opadającej powiece.

Wykonując makijaż oka z opadającą powieką, należy przygotować ciemny cień, rozświetlacz lub szampański cień z połyskiem, a także odpowiednie pędzelki, którymi cienie zostaną rozprowadzone. Aby unieść opadającą powiekę, na początek należy nałożyć ponad linią załamania ciemny cień i rozprowadzić go do góry, ku końcówce brwi. Jasny cień natomiast powinien znaleźć się w wewnętrznym kąciku oka. To sprawi, że oko wyda się optycznie większe, a tym samym ta część odwróci uwagę od opadającej powieki. Blask w kąciku oka zniweluje również efekt zmęczenia.

Idealna kreska dla opadającej powieki

Wiele kobiet, które mają opadające powieki, zastanawia się, jak narysować kreskę eyelinerem lub kredką tak, żeby ta nie spotęgowała efektu pozornego zmęczenia. Dla wprawionych w malowaniu kreski nie będzie to nic trudnego.

d3bbxpr

Kreskę należy zacząć malować od kącika wewnętrznego wzdłuż linii rzęs do momentu załamania. To miejsce, w którym powinna skończyć się dolna kreska. Następnie od połowy oka z opadającą powieką należy poprowadzić druga kreskę delikatnie w górę tak, aby utworzyła z pierwszą trójkąt. Ten później powinien zostać wypełniony kredką lub atramentem eyelinera.

Eyelinery to jeden z wielu rodzajów produktów, dostępnych w niskich cenach na WP radarOkazji.
Opadająca powieka – czego unikać?

Mając opadające powieki, należy unikać przede wszystkim rysowania zbyt grubych kresek. Mogą bowiem dać odwrotny efekt i zamknąć oko, wzmagając tym samym efekt smutnej twarzy. Warto unikać również malowania dolnej powieki, która dopełni niepożądanego efektu, a także nakładania rozświetlacza tuż pod łuk brwiowy, ponieważ zwróci ona na siebie uwagę i zadziała tak samo, jak wymieniona już zbyt gruba kreska.

d3bbxpr

Podziel się opinią

Share
d3bbxpr
d3bbxpr