Prosty sposób na doskonały ślub
16.02.2011 23:14, aktual.: 17.02.2011 10:23
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jeśli jesteś właśnie po zaręczynach i rozpoczynasz swą przygodę z przygotowaniami do ślubu, oto dobra wiadomość: tu znajdziesz niezbędne porady. Oto kilka punktów, które obowiązkowo powinny znaleźć się w twoim grafiku zajęć, jeśli zajmujesz się organizacją tak wielkiego wydarzenia jakim jest ślub i towarzyszące mu wesele.
Jeśli jesteś właśnie po zaręczynach i rozpoczynasz swą przygodę z przygotowaniami do ślubu, oto dobra wiadomość: tu znajdziesz niezbędne porady. Oto kilka punktów, które obowiązkowo powinny znaleźć się w twoim grafiku zajęć, jeśli zajmujesz się organizacją tak wielkiego wydarzenia jakim jest ślub i towarzyszące mu wesele. A więc po kolei:
Po pierwsze: data ślubu. Od jej ustalenia należy zacząć przygotowania. Wybór daty wcale nie jest oczywisty i warto się nad nią dobrze zastanowić. Najpopularniejsze terminy ślubne - w sierpniu i wrześniu - mają wiele minusów. Ten najważniejszy – trudniej znależć lokal, który zorganizuje nam weselne przyjęcie. Jeśli chcecie wziąć ślub w maju, warto pamiętać, że to miesiąc o kapryśnej aurze. A jeśli planujecie ceremonię na zimę, warto pomyśleć o ślubie w Święta Bożego Narodzenia.
Po drugie: dobry plan przygotowań. Jak przyznają konsultanci ślubni, narzeczone najchętniej zaczynają planowanie ślubu od wyboru kreacji, akcesoriów i fryzury, a to błąd. Choć te kwestie są - rzecz jasna - bardzo ważne, na nich nasze przygotowania powinny się raczej kończyć. Wymarzoną suknię ślubną warto mieć w pamięci podczas przygotowań, ale zacząć należy od dobrego planu prac. Na szczęście już żadna narzeczona nie musi go opracowywać samodzielnie – na rynku jest mnóstwo specjalistów, którzy specjalizują się w organizacji i planowaniu ślubów!
Po trzecie: czas na Sacrum (zanim przejdziemy do profanum). Ślub w Kościele wiąże się z pewnymi wymogami, kwestiami do uregulowania, spotkaniami do odbycia. Od strony formalnej, gdy oboje narzeczeni spełniają kilka podstawowych warunków (są po bierzmowaniu i stanu wolnego, nie byli w innych związkach, nie są spokrewnieni itd.), wymagania nie są wysokie, ale podczas przygotowań do ślubu warto pomyśleć i o warstwie duchowej, by nigdy później nie zrodziła się wątpliwość, czy ceremonia została przeżyta w sposób godny.
* Dołącz do fanów serwisu KOBIETA.WP.PL na Facebooku i wygrywaj nagrody! *Po czwarte: wybór i wystrój sali weselnej. Pomysłów na wesele jest na szczęście coraz więcej, więc nie trzeba już - jak zdarzało się jeszcze przed kilkoma laty - rezerwować sali na dwa lata przed ślubem! Warto jednak zastanowić się, jaka powinna być ta wymarzona sala weselna i wyśnione wesele - czy ma być z tańcami czy bez i na jak wiele osób oraz czy mają być urozmaicenia. A może warto włożyć nieco wysiłku w samodzielną dekorację sali i stołów, aby uzyskać ładny efekt naprawdę niewielkim kosztem?
Po piąte: moda i uroda. Nawet narzeczone, które przez lata uważały, że nie potrzebują ślubu, bo on nic nie zmienia, w trakcie przygotowań do ceremonii często przyznają, jak bardzo się myliły. Widać to w ich podejściu do zdrowia, urody i mody. Kobieta, która zawsze marzyła o ładnej sylwetce, nagle znajduje siłę, by o nią zawalczyć, ktoś kto odkładała nieustannie wizytę u dentysty, teraz nareszcie tę sprawę załatwia, a ta, która nigdy nie wierzyła w swoją kobiecość, nagle interesuje się modą. Oprawa ma znaczenie dla ślubu. Jednak aby świetnie wyglądać w tym wielkim dniu, wcale nie trzeba wydawać fortuny. Najważniejszy jest pomysł i wyczucie stylu. Nie trzeba gonić za modą za wszelką cenę. Ważne aby strój pasował do nas, a nie na odwrót. To Twój dzień i to Ty masz się świetnie czuć.
(weddingtv/ma)