Blisko ludziPrzemoc wobec kobiet zaczyna się na ulicy

Przemoc wobec kobiet zaczyna się na ulicy

Przemoc wobec kobiet zaczyna się na ulicy
Źródło zdjęć: © screen Youtube

29.10.2014 10:41, aktual.: 29.10.2014 14:54

Nietypowy eksperyment obnaża całą prawdę o typowym dniu kobiety w Nowym Jorku. Jej największymi wrogami okazują się być przypadkowi mężczyźni.

Aktorka Shoshana B. Roberts wcieliła się w rolę statystycznej mieszkanki "Wielkiego Jabłka" i miała za zadanie przez 10 godzin spacerować po ulicach miasta. Dopasowanymi, ale niewyróżniającymi się ubraniami podkreśliła swoje kobiece kształty i postawiła na naturalny makijaż. W trakcie przechadzek towarzyszył jej autor eksperymentu, który idąc 10 metrów przed nią mógł swobodnie rejestrować wydarzenia kamerą ukrytą w plecaku. W ten sposób uwieczniono na wideo każdą zaczepkę, gwizd czy wątpliwy komplement. Wielu mężczyzn nie mogło odmówić sobie okazji do poflirtowania czy natarczywego zagadywania do kobiety. Na nic zdało się milczenie Roberts i brak reakcji - część z podrywaczy była naprawdę nachalna.

Akcja została zainicjowana przez organizację Hollaback, która walczy z nękaniem i zastraszaniem na ulicy. Do niosących zagrożenie zachowań zalicza się również zaczepki z podtekstem seksualnym wobec kobiet. Każda z pań ma prawo czuć się bezpiecznie i swobodnie podczas zwykłego spaceru - nie ma obowiązku wysłuchiwać przypadkowych facetów, którzy nie potrafią powstrzymywać swoich żądz.

mp/kobieta.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (82)
Zobacz także