Straszne, co dzieje się na TikToku. "Istna plaga"
Kinga Szostko od lat stara się przestrzegać rodziców o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na dzieci w sieci. Ostatnio przyjrzała się transmisjom live na TikToku prowadzonymi przez dzieci. Komentarze, które zostawiali mężczyźni, mrożą krew w żyłach.
"Cztery transmisje live i 14 mężczyzn, których na nich ujawniłam i których teksty widzicie w grafikach to istna plaga! To prawdziwy wysyp zwyroli zaczepiających w majestacie prawa małoletnie dziewczynki i naprawdę nie chcę wiedzieć, co dzieje się na live'ach u tych starszych - powyżej 13 roku życia" - napisała na Instagramie Kinga Szostko. Niestety to dopiero wierzchołek góry lodowej.
Jest przerażona tym, co dzieje się na live'ach dzieci
Okazało się, ze wśród komentarzy, które ekspertka znalazła pod transmisjami live na TikToku u dzieci, znajdywało się wiele nieodpowiednich treści, pytań i propozycji kierowanych w stronę najmłodszych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Daria ze Śląska o social mediach: "Moim ulubionym narzędziem jest Instagram. Rzadziej zaglądam na Tiktoka"
Choć konto na TikToku mogą zakładać dzieci, które ukończyły 13. rok życia, wiele młodszych osób bez problemu obchodzi ten zakaz, podając podczas rejestracji nieprawdziwą datę urodzenia.
"18 miesięcy wcześniej na TikToku urzędowały już wtedy 8-12-letnie dzieci, natomiast teraz jest ich tam znacznie, znacznie więcej" - zaznaczyła.
Szostko podkreśliła także, że przedstawiciele aplikacji w żaden sposób nie zareagowali na to, co działo się na live'ach małoletnich.
"Boskie algorytmy chyba posnęły snem zimowym, bo ŻADNA z monitorowanych transmisji nie została przerwana, co świadczy tylko o tym, jak TikTok nie zachowuje już nawet pozorów" - dodała.
Ostrzega przed niebezpieczeństwami w sieci
Kinga Szostko jest nie tylko prezeską Fundacji Przedsiębiorcy Pomagają, ale również twórczynią portalu bezpiecznedziecko.org. Prężnie rozwija także swój profil na Instagramie. To właśnie m.in. za sprawą konta w mediach społecznościowych stara się uświadamiać rodziców.
"Czy dzieci mogą kupić dziś papierosy? Nie. Czy dzieci mogą dziś kupić wódkę? Nie. Czy dzieci mogą dziś kupić energetyka? Nie. Ale za to mogą zakładać konta na TikToku, mogą robić live'y, na których oporowo polują na nie zaburzone jednostki społeczne i mogą (i stają się) ich ofiarami" - podkreśliła w swoim wpisie.
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i potrzebujesz rozmowy z psychologiem, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.