Przetrzyj tym ścianę. Po trzech dniach będzie jak nowa

Przetrzyj tym ścianę. Po trzech dniach będzie jak nowa

Ta mikstura usunie czarne ślady ze ścian
Ta mikstura usunie czarne ślady ze ścian
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
24.01.2023 19:55, aktualizacja: 18.01.2024 17:12

Czasem, mimo starań i dbałości, na ścianach mogą pojawić się ciemne plamy. Zanim jednak zdecydujesz się na odmalowanie pomieszczenia, warto wypróbować prostą miksturę czyszczącą. Albo taką, która usunie widoczną pleśń.

Ściany, a w zasadzie ich kolory to ważny element wystroju wnętrza. Niestety, po pewnym czasie mogą pojawić się na nich zabrudzenia, szczególnie często powstają przy listwach przypodłogowych. Wiele z nich nie wynika jednak z zaniedbania, a z przypadku - wystarczy kilka razy uderzyć w ścianę końcówką odkurzacza, energicznie ściągnąć buty czy przesunąć fotel i zahaczyć o ścianę, by powstało nieestetyczne zabrudzenie.

Tak wyczyścisz brudne ściany

Zanim jednak zdecydujemy się na odmalowywanie pomieszczenia lub pogodzimy się z niewielkim zabrudzeniem powstałym w wyniku przypadkowego otarcia, warto przygotować prostą miksturę, która z powodzeniem upora się z czarnymi plamami na ścianach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wystarczy zmieszać ze sobą wodę i zmiękczający płyn do prania w proporcji 4 nakrętki wody do 1 nakrętki płynu. Następnie należy namoczyć miękką, bawełnianą ściereczkę w powstałej miksturze, delikatnie przecierać ściany, a brud zniknie.

Jak usunąć grzyb ze ściany?

Poważniejszym problemem, jaki może pojawić się na ścianach jest grzyb. Także i tu z pomocą może przyjść tańszy zamiennik chemicznych środków. Wystarczy kupić w aptece olejek herbaciany, który kosztuje kilka złotych, a jest równie skuteczny.

Wystarczy do dwóch szklanek ciepłej wody dodać dwie łyżeczki olejku, wymieszać i przelać do butelki ze spryskiwaczem. Następnie rozpylić na zagrzybionej ścianie i pozostawić na trzy dni. Po tym czasie wystarczy dokładnie umyć to miejsce wodą z mydłem i wysuszyć.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta