Blisko ludziPrzewodnik – ubrania ślubne

Przewodnik – ubrania ślubne

Przewodnik – ubrania ślubne
Źródło zdjęć: © Magazyn Wesele/Pawo
16.10.2014 13:17, aktualizacja: 27.10.2014 15:50

W ferworze przedślubnych przygotowań tak często pochłonięci jesteśmy szukaniem idealnej kreacji dla Panny Młodej, że znalezienie właściwego ubrania dla Pana Młodego traktujemy już jako czystą formalność. Tymczasem dobranie odpowiedniego garnituru, butów i dodatków nie jest takie proste.

W ferworze przedślubnych przygotowań tak często pochłonięci jesteśmy szukaniem idealnej kreacji dla Panny Młodej, że znalezienie właściwego ubrania dla Pana Młodego traktujemy już jako czystą formalność. Tymczasem dobranie odpowiedniego garnituru, butów i dodatków nie jest takie proste.

Dopasowanie ubrania do sylwetki mężczyzny, a zarazem podkreślenie charakteru Pana Młodego poprzez wybór odpowiednich dodatków to wręcz sztuka. Pozostać wiernym klasyce: garniturowi z krawatem, czy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa? Oto kilka cennych wskazówek!

Garnitur

Garnitur to ślubna klasyka. Najczęściej pojawia się w dwóch wersjach: dwuczęściowej (marynarka i spodnie) lub trzyczęściowej (marynarka, kamizelka i spodnie), ale to nie jedyna decyzja, jaką trzeba podjąć przy wyborze garnituru. Kolejne sezony przynoszą nowe trendy.

Coraz częściej panowie decydują się na zestawy z kontrastowymi kamizelkami (szary garnitur z kamizelką w kolorze bordo), komplety o nieco bardziej awangardowych krojach (np. zapinane dwurzędowo ze stójką zamiast tradycyjnych klap na torsie), czy nawet dość odważny wybór garnituru w deseń.

Niezależnie od tego, jaki fason, kolor czy fakturę ubrania wybierzemy, nie ma nic bardziej odpowiedniego na ślub niż dobrze skrojona marynarka i spodnie. Idealnym rozwiązaniem jest szycie ubioru na miarę, pod czujnym okiem krawca. Jeśli jednak koszty takiego przedsięwzięcia przerastają nasze możliwości finansowe lub czasowe (trzeba znaleźć czas na co najmniej 2–3 spotkania), warto pamiętać o paru „złotych zasadach” przy doborze stroju w sklepie.

Odpowiedni garnitur powinien mieć marynarkę sięgającą dolnej linii pośladków, rękawy długości do linii nadgarstków oraz spodnie do połowy obcasa buta. Należy również skontrolować czy garnitur nie jest zbyt mały lub za szeroki w ramionach.

Smoking

Inną ciekawą opcją na uroczystość ślubną jest smoking. Zdecydowanie bardziej elegancki od niejednego garnituru, ale też bardziej ryzykowny. Pomimo że smoking wydaje się zachowywać swoją konserwatywną formę od wielu dekad, to i tutaj pojawiają się pewne modyfikacje. Dla przykładu na rynku można znaleźć kontrastowe kolory pasów do smokingu.

Taki rodzaj stroju, pomimo iż klasyczny, nie jest jednak aż tak uniwersalnym rozwiązaniem jak garnitur. Przede wszystkim trzeba pomyśleć o zharmonizowaniu stylu ubrania do miejsca i okoliczności ślubu. O ile smoking będzie idealnym dopełnieniem ślubu na zamku czy w eleganckim hotelu, o tyle nie do końca może wpisywać się w konwencję wesela w charakterze rustykalnym czy tematycznym.

Warto również wspomnieć, że smoking nie do końca pasuje do każdej męskiej sylwetki. Bardzo dobrze leży na wysokich mężczyznach, ale w przypadku panów o niższym wzroście może powodować wizualny efekt skrócenia tułowia i zachwiania proporcji sylwetki.

Krawaty, muchy i inne

Ważną kwestią są również dodatki, należy jednak zachować pewien umiar. Jeżeli decydujemy się kontrastowo łączyć elementy na górze, warto założyć obuwie o jak najbardziej dopasowanym do reszty kolorze, aby efekt nie wyszedł komiczny. Jeśli chodzi o fasony butów, to najlepiej wybierać te o klasycznych krojach, ponieważ z powodzeniem będzie można wykorzystać je podczas innych okazji.

Kolejną kwestią są krawaty i muchy. Wszystko zależy tu od gustu Pana Młodego, jednak warto pamiętać, że kolorystykę dodatków warto skonsultować z Panną Młodą, aby ogólny odbiór estetyczny pary był spójny i harmonijny.

Oficjalne wydanie internetowe „Magazynu Wesele”: magazynwesele.pltekst: Anna Wierzbińska

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także