Trwa ładowanie...
d4lyryl

Przez lata kamuflowała się makijażem. Dziś pokazuje swoją prawdziwą twarz

Dla wielu nastolatek trądzik to prawdziwa zmora. Zwłaszcza, kiedy występuje w wyjątkowo ciężkiej formie i trudno go ukryć kosmetykami. Doskonale wie o tym Hailey Wait, która przez lata usiłowała kamuflować krostki i wstydziła się swojego wyglądu. Teraz z dumą pokazuje twarz, na której nie znajdziemy ani grama podkładu. Chce zainspirować nastolatki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hailey nie boi się pokazywać trądziku
Hailey nie boi się pokazywać trądziku (Instagram.com)
d4lyryl

W czasach kiedy idealny wygląd często jest wyznacznikiem naszej wartości, pokazanie swoich niedoskonałości wymaga nie lada odwagi. Ma ją na pewno Hailey Wait, 17-latka z Buena Vista w Colorado. Nastolatka od 6 lat cierpi na trądzik w postaci cyst, czyli wyjątkowo nieprzyjemną chorobę skórną.

Przez wiele lat czuła się brzydka i nieatrakcyjna. Krosty próbowała zakrywać grubą warstwą makijażu i podkładu. "Moja samoocena była tak niska, że wstydziłam się wyjść z domu bez makijażu chociaż na krok" – pisze dziewczyna na swoim koncie na Instagramie.

W pewnym momencie w życiu Hailey pojawił się przełom. Dziewczyna podjęła decyzję, że nie chce dłużej ukrywać swojego prawdziwego wyglądu. "To nie jest koniec świata, jeśli nie masz idealnej skóry" – napisała pod zdjęciem, na którym pokazała buzię bez grama podkładu.

d4lyryl

Od tego czasu nastolatka z dumą pokazuje swoje prawdziwe oblicze i nawołuje inne młode osoby do tego, żeby nie wstydziły się trądziku. Jej zdaniem jest to rzecz zupełnie naturalna i może spotkać każdego z nas.

Na odzew nie musiała długo czekać. Na skrzynkę Hailey zaczęły przychodzić wiadomości od nastolatek, które zainspirowały się historią dziewczyny. "Czytam dziesiątki waszych historii o tym, jak postanowiliście przełamać się i pokazać światu swoje prawdziwe ja. Dla mnie to najpiękniejsza rzecz na świecie" – napisała nastolatka w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Czy wiesz, jak rozpoznać trądzik różowaty?

Jej poczynania w sieci śledzi już niemal 100 tys. osób. Większość z nich pozytywnie komentuje postawę dziewczyny. My podziwiamy ją za odwagę i czekamy na to, co pokaże niebawem.

d4lyryl

Podziel się opinią

Share
d4lyryl
d4lyryl