Trwa ładowanie...
d3ldbmy
Materiał Partnera
Moda

Przygotowania do ślubu - zacznij je wcześniej!

Przygotowania do ślubu to kilka miesięcy podejmowania ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór zaproszenia. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto określić, czym należy się kierować, aby zamówiona papeteria ślubna była strzałem w dziesiątkę.
Podziel się
Przygotowania do ślubu - zacznij je wcześniej!
(Materiały prasowe)
d3ldbmy

Wybór zaproszenia nie jest błahostką, którą można umieścić na końcu listy rzeczy do zrobienia przed ceremonią. Nie jest to zwykły kartonik, kawałek papieru z garścią informacji na temat planowanej uroczystości. Wiele mówi ono o młodej parze i jest wizytówką mającego się odbyć wesela. Dlatego należy zamówić je najpóźniej 3-4 miesiące przed dniem ślubu, ale przygotowania do zapraszania lepiej zacząć jeszcze wcześniej. Dzięki temu można zyskać trochę czasu na weryfikację ofert na rynku, na ustalanie szczegółów oraz na wydruki próbne. Na wszelki wypadek lepiej zaopatrzyć się w większą liczbę zaproszeń. Należy też mieć świadomość, że wybór zaproszenia nie powinien być przypadkowy.

Ślubne zaproszenia a styl ceremonii i wesela

W dzisiejszych czasach organizacja zarówno ceremonii zaślubin, jak i wesela to skomplikowany proces twórczy, który coraz częściej koncentruje się wokół jednego motywu przewodniego. Jest on obecny w dekoracjach auta, kościoła, wystroju sali weselnej. Panna młoda kieruje się nim, wybierając suknię ślubną i bukiet.

Bardzo często młode pary decydują się na wybór stylu romantycznego. Zaproszenie na taki ślub warto wzbogacić miłosnym wierszem znanego wieszcza i ozdobić romantycznymi wzorami lub rysunkami kwiatów – różami, frezjami lub gardeniami.

d3ldbmy

Prawie każdy chociaż raz w życiu chciałby poczuć się jak gwiazda firmowa; nie lada okazją do tego staje się własny ślub i wesele. Na takiej uroczystości nie powinno więc zabraknąć czerwonego dywanu. Hollywoodzki blichtr powinien być obecny też w zaproszeniach, np. zainspirowanych plakatem ulubionego filmu (np. „Przeminęło z Wiatrem”), dodatkowo do koperty można wsypać garść konfetti.

Młoda para, która stara się dbać o ochronę środowiska i interesuje się tą tematyką, może zdecydować się na ślub w stylu ekologicznym. Zaproszenie w ogrodzie botanicznym czy na łonie natury może być wykonane na papierze pochodzącym z recyclingu z ozdobami z tektury. Jest to trend, na który decyduje się w ostatnim czasie wiele par, dlatego znalezienie takiego zaproszenia nie powinno stanowić problemu.

Nie można zapomnieć o stylu rustykalnym, z którym na dobre „zaprzyjaźniły” się osoby na co dzień zajmujące się organizacją uroczystości weselnych. Z reguły decydują się na niego zakochani z dużych miast, których sielski klimat wsi urzeka i dla których jest on inspiracją pomagającą stworzyć idealne zaproszenie ślubne. Można je ozdobić motywami florystycznymi, króluje na nich neutralna kolorystyka – brązy, beże, odcienie bieli i zieleni. Na zaproszeniach w tym stylu nierzadko goszczą babcine koronki, dekoracje wycięte z jutowych worków i sznurki.

Producenci proponują również zaproszenia ślubne (https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/zaproszenia-slubne/) w stylu eleganckim, boho i vintage. Miłośnicy blichtru i przepychu mogą zdecydować się na bogato zdobione zaproszenia, do których dobiera się winietki na stół i karty menu; w tym samym stylu mogą być etykietki na alkohol i podziękowania dla gości.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Aktualne trendy ślubne

Wybierając zaproszenie, można kierować się aktualnymi trendami. W tym roku na topie jest złoto i luksus. Miłośnicy błysku mogą zdecydować się na papeterię ślubną ozdobioną brokatem, chociaż niektórym kojarzy się z kiczem. Nie trzeba się tego obawiać, decydując się na złoto; to sam dotyczy miedzi – to kolejny kolor, który wpisuje się w bieżące trendy. Doskonale komponuje się ze szmaragdową zielenią, brązem i bladym różem. W tym sezonie zwolennicy modnych rozwiązań mogą postawić na zaproszenia w stylu art deco, np. zainspirowane znanym filmem „Wielki Gatsby”. Tego rodzaju papeteria jest elegancka i bogato zdobiona. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj papieru, na jakim drukowane są informacje dotyczące uroczystości.

d3ldbmy

Do stylu art deco pasuje papier metalizowany o grubej gramaturze. W tym roku mocnym akcentem są pióra, które nie muszą być jedynie dekoracją sukni czy bukietu ślubnego. Można postawić na nie we wzorach zaproszeń ślubnych. Do łask wracają również kolory. Kluczem do bycia „trendy” jest i będzie wybór papeterii zdobionej spersonalizowanymi stemplami, można też zrezygnować z klasycznych zaproszeń w formie książki. Coraz modniejsze są pojedyncze karteczki informacyjne cechujące się fantazyjnym wykończeniem.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

## Zaproszenia ślubne a osobowość i zainteresowania młodej pary
Biorąc pod uwagę obowiązującą modę, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dobrze przemyśleć swój wybór. Lepiej nie wybierać jakiegoś elementu tylko dlatego, że wpisuje się w tegoroczne trendy. Kierując się tym, co modne i na czasie, a nie własnymi preferencjami, łatwo popełnić błąd i przeżyć zawód. Wysyłane do gości zaproszenia powinny ukazywać najważniejszych bohaterów tego dnia – czyli parę młodą! Grafika zdobiąca zaproszenie powinna pasować do osobowości zakochanych narzeczonych, to samo dotyczy kolorystyki. Osoby planujące ślub i wesele nie muszą decydować się na brokat i złoto na papeterii ślubnej, jeśli wolą pastele lub barwy ziemi. Minimaliści mogą zdecydować się na zaproszenie z ozdobą w formie jednobarwnej wstążki.

Robienie czegoś wbrew sobie, szczególnie podczas organizacji najważniejszego dnia swojego życia, nie jest dobrą decyzją. Ciekawym pomysłem na spersonalizowane zaproszenia jest dodanie do nich zdjęcia pary młodej, które można połączyć z papierem w kolorze pasującym do dekoracji ślubnych.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Podsumowując – wybierając zaproszenie ślubne, para młoda w pierwszej kolejności powinna kierować się własnymi preferencjami. Perfekcjoniści mogą zdecydować się na papeterię dopasowaną do stylu uroczystości, a zwolennicy aktualnych trendów – na zaproszenia będące odzwierciedleniem tego, co modne

d3ldbmy

Podziel się opinią

Share
d3ldbmy
d3ldbmy