Trwa ładowanie...
jan paweł ii
PŻm
08-03-2023 09:58

Była przyjaciółką papieża. Oceniła szokujący reportaż

Anna Karoń-Ostrowska była jedną z przyjaciółek Jana Pawła II. Niemal do samego końca wymieniali ze sobą listy, informując się nawzajem, co u nich słychać. Jako bliska sercu papieża osoba postanowiła zabrać głos po wstrząsającym reportażu Marcina Gutkowskiego "Franciszkańska 3". To, co powiedziała, może dziwić.

Anna Karoń-Ostrowska i  Jan Paweł II / Mateusz Grochocki/East News, AKPAAnna Karoń-Ostrowska i Jan Paweł II / Mateusz Grochocki/East News, AKPAŹródło: East News, fot: Mateusz Grochocki East News, AKPA
d10znoq
d10znoq

Nie milkną echa po reportażu Marcina Gutkowskiego "Franciszkańska 3", wyemitowanym w TVN24. Dziennikarz wykazał w nim, że Jan Paweł II, zanim jeszcze został wybrany na papieża, miał wiedzieć o pedofilii w polskim Kościele. Bliska przyjaciółka Jana Pawła II zdradziła po emisji, co myśli na temat informacji ujawnionych w programie.

Anna Karoń-Ostrowska o dokumencie "Franciszkańska 3"

Anna Karoń-Ostrowska poznała Jana Pawła II jeszcze jako nastolatka. Od tego czasu nie tylko wymieniała z nim listy, ale także odwiedzała głowę Kościoła. Nic więc dziwnego, że po emisji reportażu "Franciszkańska 3" postanowiła zabrać głos. W programie "Czarno na białym" nazwała dokument "wstrząsającym", "potwornie bolesnym" i "w jakiś sposób rozwścieczającym".

- Zobaczyliśmy Karola Wojtyłę jako wysokiego urzędnika kościelnego, który jest głęboko zanurzony w systemie; który właściwie zachowuje się jak wszyscy inni biskupi, chociaż wydawało nam się, że miał o wiele większą wrażliwość i był w bardzo bliskich relacjach osobistych z wieloma ludźmi - dodała.

Okazuje się, że mimo bliskich relacji z papieżem, nie broni go za wszelką cenę. Anna Karoń-Ostrowska już w 2020 roku na łamach portalu wiez.pl postanowiła odnieść się do głośnego dokumentu "Apartament. Jan Paweł II prywatnie" z 2015 r.:

- Uważam, że należy nie tyle bronić Jana Pawła II przed krytyką, ile dążyć do ujawnienia pełnej prawdy o jego wiedzy i działaniach dotyczących pedofilii w Kościele w czasie jego pontyfikatu - oceniła.
d10znoq

W wywiadzie dla portalu gazeta.pl Anna Karoń-Ostrowska przyznała, że podczas jednego z obiadów, który miała okazję zjeść z papieżem, zapytała go wprost o to, dlaczego nie reaguje na doniesienia dotyczące głośnej wówczas sprawy abp. Juliusza Paetza, którego oskarżono o molestowanie młodych kleryków oraz księży. Przyznała, że nigdy nie otrzymała odpowiedzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak może wpłynąć na dziecko nadmierna ilość stresu?

Reportaż "Frańciszkańska 3" zszokował Polaków

6 marca w TVN24 wyemitowano reportaż Marcina Gutkowskiego "Franciszkańska 3". Ujawnione informacje wstrząsnęły opinią publiczną. Dziennikarz przedstawił w nim dowody na to, że Karol Wojtyła, pełniący wtedy funkcję kardynała, wiedział o przypadkach molestowania przez księży w naszym kraju. Co więcej, jako metropolita krakowski miał także pomagać tuszować niektóre z tego typu spraw.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10znoq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10znoq