Przykryj nim pranie. Wszystkie ubrania wyschną w dwie godziny

Przykryj nim pranie. Wszystkie ubrania wyschną w dwie godziny

Jak przyspieszyć suszenie prania?
Jak przyspieszyć suszenie prania?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Valerio Rosati
18.10.2023 11:36, aktualizacja: 17.01.2024 17:57

Gdy temperatura za oknem spada, pojawia się kolejny problem… Gdzie wysuszyć pranie? Martwią się tym osoby mieszkające na małym metrażu, które nie mogą sobie pozwolić na rozstawianie wszędzie suszarek. Oto kilka sprytnych trików na przyspieszenie suszenia.

Lato się skończyło i nie da się już łatwo i szybko wysuszyć prania na dworze, balkone czy tarasie, gdzie schnie jak marzenie. Jesienią i zimą suszenie prania sprawia wiele kłopotów, gdy przez kilka dni kiśnie w niedogrzanym mieszkaniu. W domu pojawia się wilgoć, a ubrania zaczynają brzydko pachnieć. Czy istnieją sposoby, aby poradzić sobie z tym problemem? Oczywiście, wystarczy tylko zajrzeć do internetu, gdzie ludzie dzielą się sprytnymi trikami, jak ułatwić sobie życie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Problem z mokrym praniem? Weź prześcieradło i działaj

Ciekawym sposobem podzieliła się ostatnio na Facebooku Alix Bryne, mieszkanka Glasgow. Suszenie prania wyjątkowo ją irytowało, ponieważ ma bardzo małe mieszkanie. Pewnego dnia wpadła na pomysł, który odmienił jej życie. Gdy rozłożyła pranie na suszarce, przysunęła ją bliżej kaloryfera, a następnie przykryła całość czystym prześcieradłem.

Dzięki krążącym pod nim ciepłym powietrzu ubrania wyschły w zaledwie dwie godziny. Warto spróbować powtórzyć jej sukces, który jednocześnie wykorzystuje podczas suszenia moc włączonego kaloryfera, ale też nie pozwala ciepłu uciec.

Inni użytkownicy byli zachwyceni jej pomysłowością i zaczęli podrzucać własne poprawki do tego sposobu. Podkreślali, że prześcieradło musi być dobrze zamocowane przy kaloryferze, żeby ciepło na pewno kierowało się na pranie, a nie zostało pochłonięte przez zimną ścianę.

Oprócz pralki masz też suszarkę? Wypróbuj ten sposób

Dla szczęśliwych posiadaczy suszarek bębnowych istnieje jeszcze jeden ciekawy sposób, który warto wypróbować. Podobno pranie wyschnie jeszcze szybciej, jeśli do mokrych ubrań dorzuci się czysty i suchy ręcznik. Pochłonie on wilgoć, dzięki czemu sprzęt zadziała jeszcze szybciej. Tym trikiem podzieliły się Purdy Rubin i Charlotte Figg, właścicielki firmy produkującej środki czyszczące.

Na swoim kanale na Tik Toku @purdyandfigg zamieściły filmik z instruktażem, na którym wyjaśniły, jak to zrobić. Czysty ręcznik wrzucony do bębna suszarki wraz z praniem oszczędza czas i pozwala zaoszczędzić na energii elektrycznej, skoro proces suszenia trwa znacznie krócej.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta