Przyłóż na kwadrans. W mig usunie pajączki

Jak pozbyć się pajączków?
Jak pozbyć się pajączków?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | napatcha

27.06.2024 10:13, aktual.: 27.06.2024 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chciałabyś włożyć krótkie spodenki, ale widoczne pajączki na nogach cię przed tym powstrzymują? Możesz się ich pozbyć. Sięgnij po produkt, który najprawdopodobniej masz już w swojej kuchennej szafce.

Kiedy temperatura przekracza 25 stopni, krótkie spodenki czy sukienki wydają się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Wiele kobiet rezygnuje jednak z noszenia takich fasonów z obawy na widoczny cellulit czy "pajączki".

Czym są pajączki? To poszerzone naczynia krwionośne, które są widoczne przez skórę. Mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, jednak najczęściej można zauważyć je na nogach. Jak pozbyć się pajączków na nogach domowymi sposobami? Wykorzystaj prozdrowotną moc ziół.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak powstają pajączki?

Pajączki naczyniowe, znane też teleangiektazjami to powiększone naczynia krwionośne, które pojawiają się tuż pod powierzchnią skóry. Najczęściej można zauważyć je na udach, łydkach, stopach czy pod kolanami. Mogą być niebieskie, fioletowe lub czerwone. Z wyglądu przypominają sieć pająka. To właśnie stąd wzięła się ich potoczna nazwa.

Jak powstają pajączki? To zależy od wielu czynników, jednak najczęściej wymienia się predyspozycje genetyczne, tryb życia (długotrwałe stanie lub siedzenie) oraz zaburzenia gospodarki hormonalnej. Jeśli pojawiają się w młodym wieku, mogą wskazywać na problemy związane z niedrożnością żył lub choroby układu krążenia.

Przyłóż do nogi. Pozbędziesz się pajączków

Pajączki znacznie częściej pojawiają się u kobiet. Z tego powodu wiele z nich rezygnuje z noszenia krótkich spodenek czy sukienek. Okazuje się, że ten defekt można usunąć na kilka prostych sposobów. Jak pozbyć się pajączków? Wykorzystaj to, co dała nam natura.

Okład z rumianku to jedna z najtańszych i zarazem najskuteczniejszych metod w walce z pajączkami. Jak przygotować taki okład? Zaopatrz się w herbatę rumiankową. Zaparz kilka torebek i pozostaw je do ostudzenia. Po ostudzeniu przyłóż je do pajączków i pozostaw na 15-20 minut. Zabieg powtarzaj 3-4 razy w tygodniu, a pierwsze efekty zauważysz już po miesiącu.

Jeśli zależy ci na szybszych efektach, sięgnij po ocet, np. spirytusowy, jabłkowy lub ryżowy. Zanurz w nim wacik i przetrzyj skórę objętą zmianą. Zabieg powtarzaj dwa razy dziennie przez 3-4 dni. Pamiętaj jednak, że ocet może podrażnić naskórek, dlatego też po wchłonięciu octu wsmaruj w skórę niewielką ilość kremu łagodzącego.

Rumianek to niejedyna roślina, która sprawdzi się w walce z pajączkami. Najskuteczniejsze preparaty bazują na trzech składnikach, takich jak wyciąg z kasztana, arniki czy olej z żywokostu. Każda z tych roślin obkurcza naczyńka i przeciwdziała pojawianiu się nowych zmian. Kupisz je w każdej aptece. Wydasz od 20 do nawet 100 złotych.

Dołącz do grupy na Facebooku - #Samodbałość. Informujemy tam na bieżąco o wywiadach i nowych historiach. Dołącz już dziś i zaproś znajome. Czekamy na Ciebie!

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij je nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (25)
Zobacz także