Trwa ładowanie...
d20ckcb

Relacje z matką związane z obżarstwem napadowym

Brak porozumienia na linii matka - córka może być przyczyną napadowego objadania się u młodych kobiet - wynika z badań opublikowanych w piśmie "Eating Behaviors".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Relacje z matką związane z obżarstwem napadowym
(123RF)
d20ckcb

Brak porozumienia na linii matka - córka może być przyczyną napadowego objadania się u młodych kobiet - wynika z badań opublikowanych w piśmie "Eating Behaviors". Napadowe objadanie się jest zaburzeniem odżywiania, które dwukrotnie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Pochłonięcie dużej ilości pożywienia wywołuje dyskomfort i poczucie winy, a w perspektywie długoterminowej prowadzi do nadwagi i chorób z nią związanych, a także obniża samoocenę i sprzyja zaburzeniom psychicznym.

Naukowcy z Uniwersytetu Dalhousie w Halifax (Kanada) przeprowadzili badania wśród 218 studentek. W obserwacjach uczestniczyły także ich matki. Kwestionariusze wypełniane przez córki dotyczyły perfekcjonizmu uwarunkowanego społecznie. Matki badano natomiast pod kątem skłonności do kontrolowania innych.

Jak twierdzi prowadzący badania dr Simon Sherry, studentki, które uważały, że ich matki mają wobec nich zbyt wysokie wymagania, odczuwały smutek wynikający z przekonania, że nie są wystarczająco dobre i nie spełniają oczekiwań innych osób. W gorszych momentach napadowe objadanie się okazywało się doraźnym ukojeniem.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Dojrzałe kobiety też mają obsesję na punkcie ciała*

* Anoreksja to także problem dzieci!*

* Sprawdź, czy masz bulimię*

Kiedy jedzenie rządzi naszym życiem

Oczyszczamy organizm. Tajniki weekendowej regeneracji

d20ckcb

Podziel się opinią

Share

d20ckcb

d20ckcb