Trwa ładowanie...

Robi to 90 proc. kobiet. Wśród nich Agata Rubik i Iga Nowakowska

Opowiedziały, dlaczego zmieniły nazwisko po ślubie.

Share
d29f4fp

Odwieczny dylemat panien młodych – pozostać przy swoim dotychczasowym nazwisku czy też przyjąć nazwisko męża. Wiele kobiet odczuwa presję ze strony partnera, by zmienić część swojej tożsamości. Psycholodzy tłumaczą, że jest to pozostałością z czasów, kiedy kobiety były bardziej uzależnione od mężczyzn i nie mogły same kupić np. ziemi. Dziś panie – zwłaszcza te, które mają na swoim koncie karierę naukową – ciężko pracują na swoje nazwisko i zmiana często negatywnie wpływa na ich dorobek. Z drugiej strony istnieją realne problemy jak konieczność wytłumaczenia dziecku, dlaczego mamusia nazywa się inaczej niż ono, a nawet – w sytuacjach krytycznych takich jak chociażby wypadek – trudność w udowodnieniu personelowi medycznemu, że jesteśmy z dzieckiem spokrewnione.

Tymczasem nadal 90 procent kobiet na całym świecie przyjmuje nazwisko męża. Dlaczego na zmianę nazwiska zdecydowały się Agata Rubik i Iga Nowakowska?
- Wstydziłam się swojego panieńskiego nazwiska – mówiła żona Piotra Rubika. Natomiast tancerka przyznała, że miała spory dylemat. Zobaczcie dlaczego.

d29f4fp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29f4fp
d29f4fp