Rowerki biegowe dla dziecka: na co warto zwrócić uwagę?

Rowerki biegowe dla dziecka: na co warto zwrócić uwagę?

Rowerki biegowe dla dziecka: na co warto zwrócić uwagę?
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Karolina Kołodziejczyk
05.12.2017 08:13, aktualizacja: 06.12.2017 15:17

Zazwyczaj najmłodsi zaczynają swoją przygodę z rowerami dopiero, gdy skończą cztery lata. Wcześniej mechanizm i sposób pedałowania jest dla nich zbyt trudny. Alternatywą dla typowego jednośladu są rowerki biegowe. Na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie takiego pojazdu?

Po pierwsze należy wybrać rozmiar rowerka który będzie odpowiedni dla młodego cyklisty. Eksperci zwracają uwagę, by nie kupować pojazdu "na zapas", licząc na to, że taki sprzęt pobędzie z nami dłużej. Jeśli dziecko nie będzie dosięgać do ziemi jazda na rowerku biegowym będzie dla niego jednocześnie nieprzyjemna i niebezpieczna. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że większość rowerków ma regulowane siodełko. Spokojnie - jednoślad będzie rósł razem z naszą pociechą.

By dobrać odpowiedni rozmiar rowerka biegowego, należy zmierzyć długość nogi dziecka oraz wysokość siodełka od ziemi. Pamiętajmy - wzrost cyklisty nie jest prawidłową miarą w tym przypadku! Niektórzy proponują, by wypróbować patent z książką: ustaw wyprostowane dziecko przy ścianie, w butach. Między nogi postaw książkę, grzbietem do góry, by potem zmierzyć odległość od ziemi do grzbietu książki. Tym samym z łatwością można wybrać odpowiedni rozmiar rowerka.

Kolejną istotną kwestią jest pytanie: czy lepiej kupić rowerek drewniany czy metalowy? Ostatnio wielką popularnością cieszą się te wykonane z drewna. Czemu? Są lżejsze, często nawet ładniejsze. Z kolei te zrobione z metalu mają większą regulację siodełka. Dlatego jeśli zależy Ci na tym, by rowerek został z Wami na dłużej, warto rozważyć tę drugą opcję.

Czas na kolejną decyzję: opony piankowe czy pompowane? Te pierwsze są lżejsze i trwałe, nie da się ich przebić. Wadą jest ich mniejsza przyczepność. Opony pompowane dają większy komfort jazdy. Co więcej można z nich spuścić powietrze, by obniżyć cały pojazd dla dziecka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także