Trwa ładowanie...

Rowerki biegowe dla dziecka: na co warto zwrócić uwagę?

Zazwyczaj najmłodsi zaczynają swoją przygodę z rowerami dopiero, gdy skończą cztery lata. Wcześniej mechanizm i sposób pedałowania jest dla nich zbyt trudny. Alternatywą dla typowego jednośladu są rowerki biegowe. Na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie takiego pojazdu?
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Rowerek jest świetnym prezentem zarówno dla chlopców, jak i dziewczynek
Rowerek jest świetnym prezentem zarówno dla chlopców, jak i dziewczynekŹródło: 123RF.COM
d2gnp08

Po pierwsze należy wybrać rozmiar rowerka który będzie odpowiedni dla młodego cyklisty. Eksperci zwracają uwagę, by nie kupować pojazdu "na zapas", licząc na to, że taki sprzęt pobędzie z nami dłużej. Jeśli dziecko nie będzie dosięgać do ziemi jazda na rowerku biegowym będzie dla niego jednocześnie nieprzyjemna i niebezpieczna. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że większość rowerków ma regulowane siodełko. Spokojnie - jednoślad będzie rósł razem z naszą pociechą.

By dobrać odpowiedni rozmiar rowerka biegowego, należy zmierzyć długość nogi dziecka oraz wysokość siodełka od ziemi. Pamiętajmy - wzrost cyklisty nie jest prawidłową miarą w tym przypadku! Niektórzy proponują, by wypróbować patent z książką: ustaw wyprostowane dziecko przy ścianie, w butach. Między nogi postaw książkę, grzbietem do góry, by potem zmierzyć odległość od ziemi do grzbietu książki. Tym samym z łatwością można wybrać odpowiedni rozmiar rowerka.

Kolejną istotną kwestią jest pytanie: czy lepiej kupić rowerek drewniany czy metalowy? Ostatnio wielką popularnością cieszą się te wykonane z drewna. Czemu? Są lżejsze, często nawet ładniejsze. Z kolei te zrobione z metalu mają większą regulację siodełka. Dlatego jeśli zależy Ci na tym, by rowerek został z Wami na dłużej, warto rozważyć tę drugą opcję.

Czas na kolejną decyzję: opony piankowe czy pompowane? Te pierwsze są lżejsze i trwałe, nie da się ich przebić. Wadą jest ich mniejsza przyczepność. Opony pompowane dają większy komfort jazdy. Co więcej można z nich spuścić powietrze, by obniżyć cały pojazd dla dziecka.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2gnp08

Podziel się opinią

Share
d2gnp08
d2gnp08