Różne rodzaje drewna we wnętrzu

Różne rodzaje drewna we wnętrzu

Różne rodzaje drewna we wnętrzu
Źródło zdjęć: © www.barlinek.com.pl
12.02.2009 16:36, aktualizacja: 11.09.2018 14:15

Pani Maria zadała pytanie, czy drzwi w kolorze wenge, będą pasowały do deski z drewna tali czy też może jesiolu albo merbau?

Do tego zakupiono jasne płytki gresowe do przedpokoju. Jaki do tego wszystkiego należy dobrać rodzaj drewna na stopnie schodowe? Przy tym wszystkim okna są w kolorze złotego dębu.

Bardzo trudno jest dobrać te wszystkie elementy wnętrza bez jego zobaczenia. Efekt może więc mimo moich starań niezbyt trafny. Polecam „przymierzenie” do siebie kolorów poprzez porównanie kolorów obok siebie. Czy odcień podłogi gresowej pasuje do podłóg drewnienych i drzwi? Bez „wizji lokalnej” nie mogę tego z całą pewnością stwierdzić.

Ogólnie przyjmuje się, że najlepiej jest nie mieszać zbyt wielu gatunków drewna. Najlepiej stosować maksymalnie trzy. Jednak zawsze w harmonizujących ze soba kolorach. Bierze się tu pod uwagę ciepłotę koloru, jego odcień – czy jest czerwonawe czy też np. zielonkawe. Jest to trudna sztuka. W sumie zalecam zaproszenie architekta wnętrz w celu ostatecznej konsultacji. Z podłogami i drzwiami zostajemy na dłuższy czas i nie warto na tych elementach wyposażenia oszczędzać.

Do dębowych okien najlepiej pasowałyby dębowe drzwi. Do dębu i drzwi w kolorze wenge – z wymienionych najlepiej pasowałaby deska tali. Jest niejednorodna i zawiera w sobie zarówno odcienie dębu jak i wenge. Dzięki temu połączy te kolory.Merbau jest zbyt zdecydowane w kolorze i niezbyt pasuje do dębu. Jesion natomiast wydaje mi się trochę zbyt jasny – choć również może się okazać, że sie sprawdzi. Wszystko zależy od tego jakie oświetlenie jest w mieszkaniu, jakie są pozostałe elementy wyposażenia i innych czynników możliwych do sprawdzenia na miejscu.

Schody – w kolorze podłogi, ewent. w kolorze drzwi - jeżeli są jakieś w pobliżu schodów. (ilustracja deska tali – www.barlinek.com.pl)
Architekt wnętrz Joanna Rzepińska

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także