Zapomnij o soli. Rozsyp na kostce brukowej. Lód rozpuści się w mig
Zimą często mierzymy się z oblodzoną kostką brukową, która zwiększa ryzyko upadku i urazów. Nie każdy wie, jak sobie z tym skutecznie poradzić. Okazuje się, że z pozoru najprostsze rozwiązania nie są najlepsze. Jak zatem pozbyć się lodu z kostki brukowej?
Zimą musimy walczyć nie tylko z minusowymi temperaturami, ale również lodem, który osadza się nie tylko na chodnikach, ale również na kostce brukowej. Naszym obowiązkiem jest zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich poruszających się po otaczającej nasz dom kostce brukowej. Jak to zrobić? Mamy kilka sprawdzonych propozycji.
Zapomnij o soli
Jeszcze niedawno wiele osób rozsypywało na kostce brukowej sól, która miała rozpuścić zalegający na niej lód. Właściciele nieruchomości coraz częściej odchodzą od tego rozwiązania. Wszystko przez szkody, jakie może wyrządzić nie tylko kostce, ale przede wszystkim zwierzętom oraz roślinom, z którymi będzie miała kontakt.
Sól nie tylko brudzi i niszczy buty, powodując charakterystyczne, białe zacieki, ale również rani łapki zwierząt, które chodzą p chodnikach i kostce, na której została rozsypana. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się, jak inaczej można pozbyć się lodu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Potężne śnieżyce w Krakowie. Śnieg sparaliżował miasto
Okazuje się, że bardzo popularną alternatywą jest ziemia diatomitowa, czyli tzw. ziemia okrzemkowa. Bez trudu można ją kupić przez internet, a w dodatku jest bezpieczna zarówno dla zwierząt, jak i roślin. Dzięki swoim właściwościom nie tylko przyśpiesza rozpuszczenie lodu, ale również absorbuje powstałą wilgoć.
Czym jeszcze warto posypać kostkę brukową zimą? Dobrą opcją będzie wykorzystanie w tym celu chlorku magnezu lub wapnia. Podobnie jak ziemia okrzemkowa, nie szkodzą one zwierzętom ani roślinom, a w dodatku rozpuszcza lód nawet przy naprawdę rekordowym mrozie.
Czy piasek sprawdzi się na oblodzonej kostce?
Właściciele nieruchomości bardzo często rozsypują na chodnikach i kostce również piasek. Czy jest on rzeczywiście tak skuteczny, jak się wydaje?
Na pewno pozwoli nam zachować nieco większą stabilność podczas poruszania się po oblodzonej kostce brukowej. Niestety, nie przyśpiesza rozpuszczanie lodu, dlatego należy go traktować jedynie jako półśrodek.
Czytaj też: Wsmaruj w łopatę. Zapomnisz o wysiłku
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl