Rozsyp na parapecie. Okna już zawsze będą suche

Wysoka wilgotność jest niebezpieczna dla zdrowia
Wysoka wilgotność jest niebezpieczna dla zdrowia
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

22.10.2023 15:43, aktual.: 23.10.2023 07:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Duże zawilgocenie w domu może prowadzić do problemów ze zdrowiem, takich jak objawy alergiczne, bóle głowy i żołądka czy katar. Na szczęście istnieje prosty sposób, dzięki któremu pozbędziemy się wilgoci z mieszkania.

Żwirek dla kota, który ma zdolność do zbrylania się po kontakcie z płynami, jest niezbędnym elementem wyposażenia dla każdego, kto ma w domu futrzanego pupila. Żwirek jest nie tylko higieniczny, ale również skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy, a jego wymiana i sprzątanie nie sprawiają większych problemów. Jest to również komfortowe rozwiązanie dla samego zwierzęcia, które może zakopywać swoje odchody, co jest zgodne z jego naturalnymi instynktami.

Jak pozbyć się wilgoci z mieszkania?

Okazuje się, że żwirek jest przydatny nie tylko dla właścicieli kotów. Może on również sprawdzić się u osób, które borykają się z problemem zbyt dużej wilgoci w mieszkaniu. Symptomem tego problemu może być na przykład para wodna skraplająca się na szybach. Wystarczy wysypać żwirek do miseczki, a następnie postawić ją na parapecie. Zawartość pojemnika powinno się wymieniać mniej więcej co tydzień lub częściej, jeśli zauważymy, że żwirek szybko staje się wilgotny.

Alternatywnym rozwiązaniem może być umieszczenie żwirku w skarpetce lub w pończosze, które już nie są nam potrzebne. Tak przygotowaną skarpetę wystarczy zawiązać i również położyć przy oknie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zamiast żwirku można użyć także ryżu albo soli. Te substancje działają bardzo podobnie. Wystarczy wysypać je do otwartego pojemnika postawionego na parapecie lub do skarpetki czy pończochy i związać.

Wilgoć jest szkodliwa dla zdrowia

Nadmierne zawilgocenie pomieszczeń mieszkalnych to poważny problem, szczególnie w łazience lub w kuchni. Najczęściej jest on spowodowany niesprawną wentylacją w pomieszczeniach, ale również błędami, które popełniamy, takimi jak na przykład suszenie prania na kaloryferze.

Zbyt duża wilgotność powoduje, że w domu zaczynają rozwijać się pleśń, grzyby oraz roztocza, co z kolei może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak objawy alergiczne, bóle głowy i żołądka, katar czy ogólne zmęczenie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także