UrodaRzęsy 2:1 i 3D – tajemnice zabiegów przedłużania rzęs

Rzęsy 2:1 i 3D – tajemnice zabiegów przedłużania rzęs

Rzęsy 2:1 i 3D – tajemnice zabiegów przedłużania rzęs
Źródło zdjęć: © 123RF

28.06.2018 14:44, aktual.: 02.07.2018 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Metody przedłużania rzęs 2:1 i 3:1 polegają na przyklejaniu sztucznych rzęs do tych prawdziwych. W pierwszym przypadku dokleja się dwie, a w drugim – trzy. Im więcej doczepionych włosków, tym efekt zagęszczenia jest większy.

Metody przedłużania rzęs

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele metod na wydłużanie, zagęszczanie i wyrównywanie rzęs. Najczęściej stosuje się sztuczne rzęsy, a do najpopularniejszych sposobów należą rzęsy 2:1 oraz rzęsy 3D. Metoda 2:1 opiera się na przyklejaniu do naturalnej rzęsy jednej sztucznej, a drugą do podstawy powieki. Z uwagi na to, że używanych jest więcej sztucznych rzęs, wybiera się te z futra norek, które są lekkie, delikatne i nie obciążają naturalnych. Ta technika daje efekt większego zagęszczenia i objętości rzęs, a rezultat utrzymuje się do 4 tygodni. Z kolei metoda 3:1 (czyli przedłużanie rzęs 3D) ekstremalnie wydłuża i zagęszcza rzęsy, ponieważ do naturalnej przyklejane są aż 3 sztuczne. Zabieg ten polecany jest dla kobiet, które posiadają rzadkie rzęsy naturalne.

Rzęsy z norki

Z uwagi na różne potrzeby, dostępne są różne rodzaje sztucznych rzęs. Do najczęściej używanych i polecanych należą rzęsy z norki. To nic innego jak naturalne włoski, które cechuje lekkość, delikatność i naturalny wygląd. Rzęsy z norek słyną z tego, że mają taką samą grubość, ale zdecydowanie różnią się pod względem długości – podobnie jak nasze naturalne włoski. Doczepione do rzęs, wyglądają bardzo naturalnie, nie tworzą sztucznego efektu i długo się utrzymują. Nie wymagają też szczególnej pielęgnacji. Wystarczy delikatnie je przeczesywać i nie nakładać zbyt wiele tuszu (a jeśli to możliwe, najlepiej całkowicie zrezygnować z tego kosmetyku). Przy wyborze rzęs z norek najpierw trzeba sprawdzić, czy nie mamy na nie uczulenia. Silne reakcje alergiczne mogą doprowadzić do opuchlizny wokół oczu oraz do poważnych powikłań.

Przedłużanie rzęs – rzęsy syntetyczne

Rzęsy syntetyczne są najtańszym rodzajem sztucznych rzęs, jakie możemy wybrać przy metodzie 2:1. Są dosyć sztywne i mogą się plątać, ale są hipoalergiczne i oferują najszerszą gamę produktów. Dostępne są w różnych długościach, grubościach, możemy nawet wybrać stopień podkręcenia rzęs. Świetnie sprawdzą się u pań, które aktywnie uprawiają sporty, korzystają z basenu lub z siłowni.

Jedwabne rzęsy w metodzie przedłużania 2:1

Rzęsy jedwabne z powodzeniem mogą zastąpić rzęsy syntetyczne. Nie straszna im żadna aktywność fizyczna, a przy tym są bardzo naturalne, lekkie i delikatne. Jedyną ich wadą jest to, że trzeba dokładnie je rozczesywać, dlatego zaleca się noszenie przy sobie specjalnej szczoteczki. W przypadku jedwabnych rzęs lepiej całkowicie zrezygnować z używania tuszu do rzęs. Składniki w nim zawarte mogą uszkodzić sztuczne włoski i sprawić, że klej przestanie trzymać.

Przedłużanie rzęs – dla kogo metody 2:1 i 3D?

Wszystkie panie, które mają cienkie, rzadkie i zniszczone rzęsy mogą skorzystać z przedłużania rzęs metodą 2:1. Po doklejeniu wybranych sztucznych rzęs, spojrzenie nabierze wyrazu, stanie się głębsze i będzie przyciągać uwagę. Oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu. Jeśli nie chcemy martwić się o codzienny makijaż (a co za tym idzie również demakijaż)
, przedłużanie rzęs uwolni nas od dodatkowych zabiegów upiększających. By efekt doczepiania rzęs był zadowalający, warto co miesiąc udać się na zabieg uzupełniający.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także