Rzęsy 2:1 i 3D – tajemnice zabiegów przedłużania rzęs
Metody przedłużania rzęs 2:1 i 3:1 polegają na przyklejaniu sztucznych rzęs do tych prawdziwych. W pierwszym przypadku dokleja się dwie, a w drugim – trzy. Im więcej doczepionych włosków, tym efekt zagęszczenia jest większy.
28.06.2018 | aktual.: 02.07.2018 13:02
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Metody przedłużania rzęs
Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele metod na wydłużanie, zagęszczanie i wyrównywanie rzęs. Najczęściej stosuje się sztuczne rzęsy, a do najpopularniejszych sposobów należą rzęsy 2:1 oraz rzęsy 3D. Metoda 2:1 opiera się na przyklejaniu do naturalnej rzęsy jednej sztucznej, a drugą do podstawy powieki. Z uwagi na to, że używanych jest więcej sztucznych rzęs, wybiera się te z futra norek, które są lekkie, delikatne i nie obciążają naturalnych. Ta technika daje efekt większego zagęszczenia i objętości rzęs, a rezultat utrzymuje się do 4 tygodni. Z kolei metoda 3:1 (czyli przedłużanie rzęs 3D) ekstremalnie wydłuża i zagęszcza rzęsy, ponieważ do naturalnej przyklejane są aż 3 sztuczne. Zabieg ten polecany jest dla kobiet, które posiadają rzadkie rzęsy naturalne.
Rzęsy z norki
Z uwagi na różne potrzeby, dostępne są różne rodzaje sztucznych rzęs. Do najczęściej używanych i polecanych należą rzęsy z norki. To nic innego jak naturalne włoski, które cechuje lekkość, delikatność i naturalny wygląd. Rzęsy z norek słyną z tego, że mają taką samą grubość, ale zdecydowanie różnią się pod względem długości – podobnie jak nasze naturalne włoski. Doczepione do rzęs, wyglądają bardzo naturalnie, nie tworzą sztucznego efektu i długo się utrzymują. Nie wymagają też szczególnej pielęgnacji. Wystarczy delikatnie je przeczesywać i nie nakładać zbyt wiele tuszu (a jeśli to możliwe, najlepiej całkowicie zrezygnować z tego kosmetyku). Przy wyborze rzęs z norek najpierw trzeba sprawdzić, czy nie mamy na nie uczulenia. Silne reakcje alergiczne mogą doprowadzić do opuchlizny wokół oczu oraz do poważnych powikłań.
Przedłużanie rzęs – rzęsy syntetyczne
Rzęsy syntetyczne są najtańszym rodzajem sztucznych rzęs, jakie możemy wybrać przy metodzie 2:1. Są dosyć sztywne i mogą się plątać, ale są hipoalergiczne i oferują najszerszą gamę produktów. Dostępne są w różnych długościach, grubościach, możemy nawet wybrać stopień podkręcenia rzęs. Świetnie sprawdzą się u pań, które aktywnie uprawiają sporty, korzystają z basenu lub z siłowni.
Jedwabne rzęsy w metodzie przedłużania 2:1
Rzęsy jedwabne z powodzeniem mogą zastąpić rzęsy syntetyczne. Nie straszna im żadna aktywność fizyczna, a przy tym są bardzo naturalne, lekkie i delikatne. Jedyną ich wadą jest to, że trzeba dokładnie je rozczesywać, dlatego zaleca się noszenie przy sobie specjalnej szczoteczki. W przypadku jedwabnych rzęs lepiej całkowicie zrezygnować z używania tuszu do rzęs. Składniki w nim zawarte mogą uszkodzić sztuczne włoski i sprawić, że klej przestanie trzymać.
Przedłużanie rzęs – dla kogo metody 2:1 i 3D?
Wszystkie panie, które mają cienkie, rzadkie i zniszczone rzęsy mogą skorzystać z przedłużania rzęs metodą 2:1. Po doklejeniu wybranych sztucznych rzęs, spojrzenie nabierze wyrazu, stanie się głębsze i będzie przyciągać uwagę. Oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu. Jeśli nie chcemy martwić się o codzienny makijaż (a co za tym idzie również demakijaż)
, przedłużanie rzęs uwolni nas od dodatkowych zabiegów upiększających. By efekt doczepiania rzęs był zadowalający, warto co miesiąc udać się na zabieg uzupełniający.