Mówi, co zrobić przed seksem. Kluczowe na pierwszej randce

Mówi, co zrobić przed seksem. Kluczowe na pierwszej randce

Seks na pierwszej randce - czy to dobry pomysł?
Seks na pierwszej randce - czy to dobry pomysł?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
26.02.2024 20:45, aktualizacja: 26.02.2024 21:40

- Nie ma nic złego w chęci uprawiania seksu na pierwszej randce, jeśli czujesz się z tym komfortowo - stwierdza seksuolożka Bridget Scholes. Ekspertka tłumaczy jednak, jakich zasad należy przestrzegać przed ewentualnym zbliżeniem, by takie spotkanie rzeczywiście było udane i bezpieczne.

Temat seksu na pierwszej randce budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych jest to wyraz podążania za swoim ciałem i jego potrzebami, dla innych wręcz przeciwnie - oznaka traktowania seksu przedmiotowo i nieumiejętność pohamowania swoich żądz.

Jedno jest pewne - to kwestia bardzo indywidualna. Dla niektórych seks daje największą radość, gdy jest spontaniczny i tajemniczy, dla innych smakuje najlepiej po bliższym poznaniu partnera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Seksuolożka o seksie na pierwszej randce

- Seks na pierwszej randce jest w pewnym stopniu napiętnowany. Wiele zależy od kultury, religii i społeczeństwa, w którym żyjemy - mówi australijska seksuolożka Bridget Scholes, cytowana przez magazyn "fashionjournal".

Osoby, które mają ochotę na stosunek z nowo poznaną osobą, nie powinny jednak odczuwać z tego powodu wstydu. - Nie ma nic złego w chęci uprawiania seksu na pierwszej randce, jeśli czujesz się z tym komfortowo. Jeśli istnieje chemia, jest to zgodne z twoją tożsamością i jest dla ciebie dobre, dlaczego nie? - stwierdza.

Dodaje, że może być to świetna zabawa i doskonały sposób na poznanie różnych fantazji, wzbudzenie gorących, seksownych pragnień i nawiązanie kontaktu z drugą osobą na poziomie fizycznym. - Jeśli oboje czujecie się komfortowo, może to być bardzo pozytywne doświadczenie - podsumowuje.

Seks na pierwszej randce. Zasady gry

Australijska seksuolożka przypomina jednak, że warto zadbać o kilka kwestii i podejść do tego odpowiedzialnie.

- Rozmawiajcie ze sobą otwarcie. Wyczujcie nawzajem swój nastrój. Grę wstępną możecie już prowadzić na poziomie wymiany wiadomości, dzięki czemu łatwo ocenicie, jakie macie intencje. Warto poruszyć kwestię stosowania zabezpieczenia - zaznacza ekspertka.

Dodaje, że nigdy nie jest za późno, by się wycofać. - Choć miałaś zamiar pójść do łóżka z partnerem na pierwszej randce, w każdej chwili możesz się z tego wycofać.

Dlatego warto więc spotkać się na neutralnym gruncie. - Upewnij się, że czujesz się w 100 proc. bezpiecznie i komfortowo. Spotkanie w przestrzeni publicznej przy drinku, kawie lub podczas kolacji zapewni ci komfort, dzięki któremu możesz powiedzieć "nie", jeśli tylko poczujesz, że to nie jest twój klimat.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (305)
Zobacz także