UrodaSerum nawilżające, które pokocha twoja skóra. Wybrałyśmy je dla ciebie!

Serum nawilżające, które pokocha twoja skóra. Wybrałyśmy je dla ciebie!

Serum nawilżające, które pokocha twoja skóra. Wybrałyśmy je dla ciebie!
Źródło zdjęć: © Fotolia

06.06.2019 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wysuszona na wiór skóra to nic miłego. Jest boleśnie spięta; łatwo się podrażnia i szybciej się starzeje. Nie musisz całe życie borykać się ze pernamentnym wysuszeniem naskórka. Wystarczy ci skuteczne serum nawilżające.

Przesuszona i odwodniona skóra to nie tylko problem wizualny. Dbanie o o regularne nawilżanie to najważniejszy zabieg upiększający, który przesądza o zdrowiu skóry. W przypadku odwodnionej skóry nie tylko łatwiej o podrażnienia, ale, co gorsze, niedostateczne nawodnienie naskórka przyspiesza utratę wody z najgłębiej położonych zaasów. Stąd już o krok do uszkodzeń będących podporą skóry włókien kolagenu i elastyny, co jest widoczne na powierzchni skóry w postaci zmarszczek, nierówności oraz wiotkości. Najpoważniejszą konsekwencją permanentnego niedostatecznego nawilżenia naskórka jest po prostu szybsze starzenie się skóry. Sprawdzoną metodą, aby tego uniknąć, jest regularnie nawilżanie naskórka. Oprócz nawilżającego serum czy kremu sięgaj jak najczęściej po maskę do cery suchej.

Odwodniona skóra wymaga szybkiego działania. Zbyt długie odwodnienie naskórka powoduje nie tylko nieprzyjemne uczucie spięcia skóry, ale co gorsza zwiększa skłonność do podrażnień oraz sprawia, że w młodszym niż zazwyczaj wieku pojawiają się zmarszczki i inne objawy starzenia. Serum z kwasem hialuronowym jest idealnym ukojeniem dla przesuszonej skóry, ponieważ kwas hialuronowy jest znany z bardzo dobrych właściwości nawilżających. Potrafi przyłączyć do siebie nawet 250 cząsteczek wody, dzięki czemu w zasadzie jest najsilniej działającą substancją nawilżającą. To nie jedyna zaleta serum z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy intensywnie rewitalizuje skórę, sprawiając, że wygląda na zdrowszą, odmłodzoną i bardziej promienną.

Obraz
© Shutterstock.com

Kolagenowe kosmetyki cieszą się wielką sympatią kobiet z dojrzałą skórą, ale naszym zdaniem zbyt mało podkreśla się ich rolę w nawilżaniu skóry. Kolagen to jedna z najsilniej działających substancji nawilżających. Głęboko i długotrwale nawilża naskórek, przynosi ulgę ściągniętej, suchej skórze i skutecznie zapobiega przedwczesnej utracie odzyskanego nawilżenia. Ta właściwość kolagenu jest kluczowa w kontekście pielęgnacji anti aging, której głównym celem jest zapobieganie przedwczesnemu pojawianiu się oznak starzenia. Z tego powodu serum z kolagenem nie jest kosmetykiem, po który mogą sięgać tylko kobiety z widocznymi zmarszczkami. Dziewczyny po 25. roku życia, niezależnie od tego, czy już borykają się z pierwszymi zmarszczkami mogą z sukcesem przeprowadzać domowe kuracje przeciwstarzeniowe z pomocą serum z kolagenem. W przypadku osób o suchej skórze wczesne włączenie do codziennej pielęgnacji kosmetyków z kolagenem to w zasadzie konieczność.

Pożegnaj się z przesuszonym naskórkiem! Nakładaj regularnie zawierające w składniki pielęgnujące serum nawilżające, a wkrótce zauważysz dużą różnicę nie tylko w poziomie nawodnienia naskórka. Twoja cera będzie po prostu zdrowsza, rozświetlona, piękniejsza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także