Trwa ładowanie...

Siostra chciała ukraść jej pomysł na imię. "Kazała mi nazwać syna inaczej"

Wybór imienia dla dziecka jest niesamowicie ważnym momentem dla jego rodziców. Okazuje się, że istnieją przypadki, kiedy ta decyzja staje się jednak powodem do kłótni między bliskimi. Pewna internautka poczuła się oszukana przez własną siostrę.

Share
Siostra kazała jej zmienić imię dla dziecka Siostra kazała jej zmienić imię dla dziecka Źródło: Getty Images, reddit, fot: Getty Images, reddit
d2zmc93

Kradzież imienia? Dla tej przyszłej mamy sprawa jest naprawdę poważna. Internautka opisała swój przypadek na popularnym zagranicznym forum Reddit. Zdenerwowana kobieta wyznała, że gdyby wiedziała, iż imię dla jej pociechy ukradnie jej własna siostra, nigdy nie zdecydowałaby się poinformować bliskich o swoim wyborze.

Dwie wyczekane ciąże

Przyszła mama wyznała, że wraz z mężem spodziewają się pierwszego dziecka. Radosną nowiną postanowili podzielić się z najbliższymi, informując od razu o płci oraz wybranym imieniu. Niedługo potem na kolejnym rodzinnym spotkaniu pojawiła się druga szczęśliwa wiadomość.

d2zmc93

- Moja siostra i jej mąż próbowali począć trzecie dziecko przez ostatnie pięć lat, jednak z powodu pewnych komplikacji w jej poprzedniej ciąży, musieli wykonać kilka prób zapłodnienia in vitro. Okazuje się, że dowiedziała się, że jest w ciąży pięć tygodni po mnie i ogłosiła, że ​​spodziewa się dziecka nieco ponad miesiąc po nas - tłumaczyła na forum.

Podwójne szczęście w rodzinie? Pozornie. Para nie spodziewała się bowiem, że siostra kobiety wywinie im taki numer.

"Ukradła imię mojego dziecka!"

Internautkę bardzo cieszyła wiadomość, że siostra w końcu doczeka się wymarzonego trzeciego malucha. Jej entuzjazm zniknął razem z telefonem od mamy. Przyszła babcia stwierdziła, że to cudownie, iż obu kobietom udało się zajść w ciążę oraz, że obie będą miały synów. Powiedziała również, że siostrze tak bardzo spodobało się wybrane wcześniej przez internautkę imię, że postanowiła, iż jej chłopiec będzie nazywał się tak samo. Matka ciężarnych wyznała w rozmowie, że oczekuje, iż córka, która jako pierwsza ogłosiła ciążę, zmieni imię dziecka, ponieważ sytuacja będzie myląca.

- Powiedziałam mamie, że nie zmienimy imienia naszego dziecka. Później zadzwoniła moja siostra. Stwierdziła, że powinnam odstąpić jej imię dla syna, gdyż jej ciąża jest cudem. Kazała mi nazwać mojego chłopca inaczej. Odpowiedziałam, że może swoje dziecko nazwać jak chce, ale ja swojemu synkowi imienia nie zmienię - wyznała internautka.

Nad sytuacją dyskutowało wielu forumowiczów

Część komentujących stwierdziła, że kobieta powinna odstąpić imię siostrze, skoro jej tak mocno zależy. Część, że imię, o które jest tyle zachodu, powinien dostać chłopiec, który przyjdzie na świat pierwszy.

d2zmc93

Jeszcze inni użytkownicy forum dodali, że wrzucająca historię przyszła mama powinna bronić swojego zdania i nie ulegać podstępnej siostrze - najwyżej pozostała część rodziny będzie mieć w przyszłości problem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Wybrała bardzo nietypowe imię dla dziecka

d2zmc93
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zmc93
d2zmc93