Trwa ładowanie...

Skandaliczna wpadka koncernu odzieżowego

Sieć odzieżowa ZARA wprowadziła do sprzedaży w Szwecji dziecięcą bluzę. Według firmy miał to być strój kowbojski - z żółtą gwiazdą szeryfa. Tymczasem, wielu internautom, bluza kojarzy się z więziennym pasiakom żydowskich więźniów obozów koncentracyj­nych.

Share
Skandaliczna wpadka koncernu odzieżowego
Źródło: Twitter
d214sb1

Sieć odzieżowa Zara wprowadziła do sprzedaży w Szwecji dziecięcą piżamę. Miał to być strój kowbojski - z żółtą gwiazdą szeryfa. Tymczasem, wielu internautom, bluza od piżamy kojarzy się z więziennym pasiakiem żydowskich więźniów obozów koncentracyj­nych.

Napis "szeryf" na gwieździe jest praktycznie niewidoczny. Gwiazda jest żółta i sześcioramien­na (szeryfowie używali pięcioramien­nej gwiazdy USA) - wygląda dokładnie tak jak gwiazdy Dawida, które musieli naszywać na ubrania Żydzi w gettach i w obozach.

Teraz Zara przeprasza na Twitterze oburzonych internautów i wyjaśnia, że strój już wycofano ze sklepów.

(fot. Twitter)
Źródło: (fot. Twitter)

Rzecznik spółki powiedział: "element w kwestii został usunięty ze wszystkich sklepów Zara i Zara.com. - Odzież była inspirowana klasycznymi filmami zachodnimi, ale po protestach uznaliśmy, że projekt może być postrzegany inaczej. Szczerze przepraszamy naszych klientów - napisano na Twitterze Zary.

d214sb1

To nie pierwsza wpadka firmy z niefortunnymi projektami. W roku 2007, na torebkach pojawiły się wzory przypominające swastyki.

(fot. Twitter)
Źródło: (fot. Twitter)

Na podstawie theguardian.com/(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

d214sb1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d214sb1
d214sb1