UrodaSkaryfikacja twarzy i nie tylko - alternatywa dla tatuaży

Skaryfikacja twarzy i nie tylko - alternatywa dla tatuaży

Skaryfikacja twarzy i nie tylko - alternatywa dla tatuaży
Źródło zdjęć: © Instagram.com | yann_brenyak
08.07.2018 19:50, aktualizacja: 01.08.2018 09:52

Obecnie coraz popularniejszą i zarazem najniebezpieczniejszą metodą modyfikowania ciała jest skaryfikacja czyli tzw. artystyczna blizna na ciele. Z tego powodu decydują się na nią tylko najodważniejsi fani modyfikowania wyglądu nie zawsze świadomi ewentualnych zagrożeń.

Skaryfikacja - dla kogo?

Ze względu na możliwe powikłania i bolesny proces skaryfikacji, nie jest to, podobnie jak tatuowanie, metoda dla wszystkich. Aby poddać się temu zabiegowi, organizm powinien znajdować się w dobrej formie, a zainteresowany zabiegiem powinien posiadać podstawową wiedzę na temat samego zabiegu oraz ewentualnych zagrożeń jakie są z nim związane.

Skaryfikacja dla urody? Zanim się na to zdecydujesz, zajrzyj na WP radarOkazji, aby znaleźć wszystko, co potrzebne dla Twojego stylu życia.

Skaryfikacja – co to jest?

Skaryfikacja to termin, który w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza "robienie blizny". Obecnie skaryfikacja uważana jest za najtrwalszą metodę modyfikacji ciała, która jednocześnie wymaga doświadczenia i wysokich umiejętności wykonującego zabieg.

Warto mieć również świadomość, że skaryfikacja twarzy spotykana była w historii ludzkości nawet 5000 lat temu, gdzie była ważnym elementem tradycji wojowniczych ludów, którzy traktowali ją jako rytuał religijny pozwalający uzyskać siłę potrzebną do pokonania przeciwnika. Przykładem mogą być plemiona afrykańskie i ich słynne kolczyki rozciągające skórę na twarzy oraz szyi oraz Aborygeni, którzy naznaczali specjalnymi bliznami swoje ciała przed walką. Z tego powodu skaryfikacja była czymś więcej niż tylko formą ozdabiania ciała.

Skaryfikacja ciała – na czym polega?

Skaryfikacja polega na celowym wycinaniu w skórze konkretnych wzorów, które po zagojeniu tworzą charakterystyczne blizny w kształcie wykonanego nacięcia. Dzięki doświadczeniu i wysokim umiejętnościom osoby wykonującej zabieg możliwe jest uzyskanie wysokiej precyzji wykonanego wzoru, dlatego skaryfikację wykonują najczęściej tatuażyści, którzy dodatkowo potrafią wykonać zaprojektowaną wcześniej bliznę.

Warto mieć również świadomość, że sam zabieg można wykonywać różnymi metodami. Najpopularniejsze jest wycinanie skóry ostrzem, ale stosuje się również wypalanie, a nawet usuwanie skóry poprzez jej zamrażanie. W ten sposób w zależności od metody ostateczna blizna różni się od siebie zgodnie z zasadą, że im płytsze nacięcie, tym precyzyjniejsze. Jeśli chodzi o cenę skaryfikacji, pojedynczy zabieg może kosztować do 150 złotych, do czego powinno się doliczyć koszt produktów pielęgnacyjnych, takich jak bandaże i specjalne maści.

Skaryfikacja twarzy i ciała – po zabiegu

Po wykonanym zabiegu skaryfikacji twarzy i innych części ciała nie powinno się używać leków przeciwbólowych z kwasem acetylosalicylowym lub ibuprofenem oraz spożywać alkoholu, ponieważ znacznie pogarszają krzepliwość krwi, w skutek czego utrudniają gojenie. Po zabiegu skaryfikacji niezwykle ważne jest również unikanie miejsc, gdzie jesteśmy narażeni na obecność zarazków jak miejsca zaludnione, np. koncert czy siłownia. Ponadto, powinno się wstrzymać z aktywnością fizyczną chociaż do wstępnego wygojenia się ran. Co więcej, jak w przypadku każdego uszkodzenia ciała, na etapie gojenia bardzo ważne są właściwa dieta bogata w wapń i cynk oraz regeneracja, która pozwoli na pełne wygojenie się wzoru.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także