Skończył 63 lata. Nieliczni wiedzą, z kim jest związany

Skończył 63 lata. Nieliczni wiedzą, z kim jest związany

Hirek Wrona przez lata prowadził audycje w radiowej Trójce
Hirek Wrona przez lata prowadził audycje w radiowej Trójce
Źródło zdjęć: © AKPA
05.08.2023 14:23, aktualizacja: 05.08.2023 15:26

Hirek Wrona to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy muzycznych w Polsce. Prywatnie od lat jest szczęśliwym mężem i ojcem, rzadko jednak opowiada o swojej rodzinie. 5 sierpnia skończył 63 lata.

Pochodzący z Mielca dziennikarz i prezenter radiowy ukończył studia na wydziale prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przez wiele lat prowadził lubiane przez widzów audycje w radiowej Trójce, współpracował też z innymi rozgłośniami, w tym RMF FM, Radiem Plus i Radiem Jazz, a w latach 1991-2008 współprowadził blok muzyczny "Teleexpressu".

Wrona jest jednak nie tylko dziennikarzem, ale i cenionym DJ-em, producentem i reżyserem wydarzeń artystycznych, a także współzałożycielem pierwszej niezależnej wytwórni hip-hopowej B.E.A.T. W 2012 roku został laureatem Laureat Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za kampanię "Bądź świadomy".

Odejście z "Trójki"

W 2020 roku Hirek Wrona, podobnie jak Marek Niedźwiecki, po 30 latach pożegnał się z pracą w programie III Polskiego Radia. Choć nie podał oficjalnej przyczyny swojej decyzji, stało się to po szeroko komentowanym w branży skandalu, jaki wywołało unieważnienie wydania popularnej "Listy Przebojów".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Trójka była dla mnie najwspanialszą przygodą mojego życia. Była dla mnie symbolem znakomitego dziennikarstwa i Ludzi, których połączyła pasja dzielenia się kulturą i wiedzą o niej" - napisał na Twitterze.

Życie prywatne

Prywatnie dziennikarz od lat jest w szczęśliwym związku z Elżbietą. Para pobrała się w 1988 roku i doczekała się córki Małgorzaty. Wrona rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym, od czasu do czasu jednak małżonka towarzyszy mu w różnych wydarzeniach kulturalnych. W wywiadzie udzielonym "Planecie Kobiet" wyznał, że kocha jej "rozum i dystans do wszystkiego".

Hirek Wrona z żoną
Hirek Wrona z żoną © AKPA

Z kolei na łamach magazynu "Pani" - cytowanego przez serwis geekweek.interia.pl - przyznał, że jego córka jest bardzo podobna do swojej mamy. "Obie są zodiakalnymi Rakami. Niewiele mówią, są zamknięte w sobie i nieufne. Długo trzeba zdobywać ich sympatię. Śmieję się, że kiedyś mężczyzna, który zechce być z Małgosią, nieźle oberwie" - komentował dziennikarz.

Hirek Wrona z żoną Elżbietą
Hirek Wrona z żoną Elżbietą© AKPA | foto@michalbaranowski.pl

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta