"Skreśliłem Kościół katolicki" Aktor podał powód

"Skreśliłem Kościół katolicki" Aktor podał powód

Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
01.12.2023 12:59, aktualizacja: 01.12.2023 14:37

Mirosław Baka podkreśla, że wartości chrześcijańskie są dla niego ważne. Aktor pochodzi z bardzo religijnej rodziny, jednak odcina się od Kościoła katolickiego, o czym opowiedział w jednym z ostatnich wywiadów.

Choć Mirosław Baka otwarcie mówi, że jest chrześcijaninem, nie kryje się ze swoim sceptycyzmem w stosunku do księży. Aktor nie może wręcz zaakceptować tego, co się stało z polskim Kościołem. Wyjawia, co było głównym powodem tego, że nie uczęszcza już na msze święte.

Nie chodzi do Kościoła. Mówi wprost, dlaczego

Mirosław Baka zgodził się na udzielenie wywiadu portalowi NaTemat.pl. To właśnie w tej rozmowie nieco się otworzył i opowiedział o swoich poglądach. Aktor, który odegrał Macieja Borynę w najnowszej ekranizacji "Chłopów" twierdzi, że ostatnimi czasy Kościół za bardzo miesza się z polityką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wspomniał o tym, że z kościelnych ambon można usłyszeć wiele wiadomości zahaczających o politykę. Aktor poszedł nawet o krok dalej - według niego Kościół katolicki w Polsce stał się dla polityków wręcz komitetem wyborczym.

"Od kilku lat polityka włazi, gdzie tylko może, weszła z dużym impetem do Kościoła - tyle, że Kościół chętnie ją przyhołubił, to znaczy w takiej postaci, jaką proponuje polski katolicyzm (...). To jest rzecz bez precedensu, rzecz okropna, żeby nie powiedzieć ohydna. Politycy rządzący traktują Kościół jak swój komitet wyborczy" - tłumaczył Baka.

"Znajduję Boga w lesie"

Mirosław Baka nie kryje, że ta cała sytuacja jest dla niego mocnym rozczarowaniem. Nie myślał jeszcze natomiast nad apostazją, ponieważ ciągle żyje zgodnie z chrześcijańskimi zasadami, w jakich został wychowany.

"Skreśliłem Kościół katolicki i znajduję Boga w lesie, w domu, w ogrodzie. Wszędzie, ale na pewno nie w miejscach, w których wcześniej znajdowałem" - wyjawił.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (249)
Zobacz także