GwiazdySmartfon na usługach naszych finansów

Smartfon na usługach naszych finansów

Smartfon na usługach naszych finansów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.04.2016 16:27

Smartfony na dobre zagościły w naszym życiu. Korzystając z ich wielofunkcyjności i mnogości praktycznych aplikacji, możesz płacić za zakupy, wypłacać gotówkę z bankomatu czy kontrolować domowy budżet. Urządzenia mobilne w zdecydowany sposób ułatwią ci codzienne życie. Musisz tylko dać im szansę!

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym współczesny telefon pozwala na wykonanie rozmaitych operacji finansowych. Nie tylko możesz zarządzać własnym rachunkiem bankowym, ale także realizować transakcje, które jeszcze kilka lat temu pozostawały w sferze marzeń. To, że telefonem zapłacimy w sklepie lub w Internecie, już raczej nikogo nie dziwi. Jednak mało kto wie, że jednym kliknięciem można wysłać przelew nie na numer rachunku lecz… na numer telefonu. Gdy poznasz wszystkie zalety urządzeń mobilnych, nie będziesz mogła wyobrazić sobie życia bez nich.

Płać, wypłacaj, przelewaj smartfonem

To urządzenie mobilne może z powodzeniem zastąpić gotówkę czy kartę płatniczą. Jak pokazują realia, częściej zdarza się nam zapomnieć z domu portfela niż telefonu. Dziś, oprócz pierwotnej funkcji komunikacyjnej, pełni on rolę narzędzia płatniczego. Smartfon coraz częściej staje się urządzeniem, przy pomocy którego realizujemy zakupy zarówno w sieci, jak i tradycyjnym sklepie. W XXI wieku nie potrzebujesz już znudzonego męża sunącego alejkami galerii handlowej i jego kart kredytowych, aby zakupy były udane – twoim najlepszym przyjacielem w czasie wyprzedaży staje się smartfon!

Do pobrania gotówki z bankomatu również nie będzie ci już potrzebna karta, ponieważ możesz do tego wykorzystać właśnie smartfon. Nowatorskim rozwiązaniem jest propozycja polskiego systemu płatności * BLIK*. Dzięki niemu masz możliwość dokonania szybkiego przelewu, znając tylko numer telefonu przyjaciółki. Z uwagi na rosnącą popularność smartfonów, a posiada je już 70% populacji, coraz więcej punktów usługowych, handlowych, bankomatów i e-sklepów honoruje płatności realizowane przy użyciu telefonu. A z Blika korzysta już ponad 1,7 mln osób! Nic dziwnego – ta metoda płatności jest szybka, całkowicie bezpieczna i niesie ze sobą dodatkowe korzyści, takie jak wysokie zniżki u partnerów (np. w sklepach Empik czy w Multikinie).

Zapanuj nad domowym budżetem

Tym, co m.in. wyróżnia smartfon od zwykłego telefonu komórkowego, jest możliwość zainstalowania na nim najrozmaitszych aplikacji. Są to wszelkiego rodzaju nawigacje, gry, portale społecznościowe, programy treningowe i wiele innych. Telefon nie tylko może zastąpić kartę płatniczą czy gotówkę w portfelu. Coraz częściej pojawiają się również programy, dzięki którym możesz zarządzać domowymi finansami. Jeżeli zatem pod koniec miesiąca zastanawiasz się, co stało się z wypłatą, a twoja teściowa znów prawi ci morały o gospodarności, tego rodzaju aplikacja będzie bardzo praktycznym narzędziem. Ich schemat działania jest podobny – chodzi o to, by wpisywać skrupulatnie wszelkie dokonane płatności. Bardziej zaawansowane programy same kategoryzują rodzaj wydatków, dzięki czemu na koniec miesiąca wiesz dokładnie, ile wydałaś na kosmetyki, jedzenie, rozrywkę czy ubrania. To z kolei, przy napiętym budżecie, umożliwia określenie, z czego warto zrezygnować, aby widmo debetu na koncie nie spędzało ci snu z powiek. Dostępne są również aplikacje, w których określisz swój dochód oraz limit płatności. To pozwala na bieżąco śledzić, na ile jeszcze wydatków możesz sobie pozwolić i ewentualnie ograniczyć zakupy. Choć na początku wprowadzanie każdego zakupu może być uciążliwe, to z czasem tak do tego przywykniesz, że stanie się jedną z codziennych czynności.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest program powiązany z rachunkiem bankowym. Kiedy skorzystasz z płatności mobilnych, wydatki automatycznie będą przypisywane do określonych kategorii. Co ważne, w przypadku płatności gotówką sama możesz wprowadzić kwoty z paragonu. Na koniec miesiąca zestawienie przychodów i wydatków pozwoli ci ocenić, jak zoptymalizować te ostatnie, aby można było zaoszczędzić na wakacje lub przyjemności, których do tej pory sobie odmawiałaś z powodu braku pieniędzy.

Czy wiedziałaś, że…? Czyli kilka ciekawostek o smartfonach

Wydawać by się mogło, że smartfon jest stosunkowo nowym wynalazkiem. Jednak okazuje się, że pierwszy egzemplarz pojawił się na rynku już w 1992 roku, zatem wkrótce świętować będzie ćwierćwiecze! Wyprodukowany przez IBM Simon jak na owe czasy miał nowatorskie rozwiązania i parametry techniczne: przy pamięci 1MB umożliwiał sprawdzenie poczty mailowej, a ponadto dysponował notatnikiem, kalendarzem oraz książką adresową. Jeśli lubisz się wyróżniać, możesz sprawić swojemu smartfonowi oryginalną obudowę. Mamy propozycje zarówno dla fanek nauk ścisłych, jak i zagorzałych obrończyń środowiska naturalnego. Dla tych pierwszych idealna będzie obudowa przypominająca model atomu. Z kolei miłośniczki ekologii mogą sprawić sobie obudowę z… siana. Jest biodegradowalna, jednak niestety nie można liczyć na gwarancję.

Trudno obecnie wyobrazić sobie życie bez smartfona, z którym z pewnością spędzasz więcej czasu niż z mężem. Oprócz tak oczywistego przeznaczenia jak śledzenie aktywności znajomych na portalach społecznościowych, wyszukiwanie plotek o życiu gwiazd, instalowanie gier czy aplikacji pomagających w walce z nadwagą, możesz go wykorzystać do bardziej praktycznych zastosowań, które mają faktyczny wpływ na stan twoich finansów. Masz zatem możliwość kontrolowania domowego budżetu, co w bezpośredni sposób przekłada się na realne oszczędności. Ponadto nowatorskie rozwiązania oferowane chociażby przez system Blik dają pełną swobodę przy realizacji płatności niezależnie od dostępu do gotówki lub karty. A ty, zamiast martwić się o brak gotówki w portfelu, możesz zacząć planować kolejne zakupy!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także