Trwa ładowanie...

Spędź walentynki w mieście miłości

Nie masz jeszcze pomysłu na romantyczne walentynki? Odwiedź miasto miłości! Jeśli pozwala na to zasobność portfela, możecie pospacerować po Champs Élysées albo przepłynąć gondolą w Wenecji. Niezapomniane walentynki spędzisz też w Gdańsku, szukając śladów wielkiej miłości Mikołaja Kopernika i Anny Schilling. Możesz wybrać się też do Miasta Zakochanych: Chełmna.

Spędź walentynki w mieście miłościŹródło: sxc.hu
d34x6cs
d34x6cs

Nie masz jeszcze pomysłu na romantyczne walentynki? Mamy dla Ciebie propozycję: odwiedź miasto miłości! Jeśli pozwala na to zasobność portfela, możecie pospacerować po Champs Élysées albo przepłynąć gondolą w Wenecji. Niezapomniane walentynki spędzisz też w Gdańsku, szukając śladów wielkiej miłości Mikołaja Kopernika i Anny Schilling. Możesz wybrać się też do Miasta Zakochanych: Chełmna.

* Paryż – mekka zakochanych*
Stolica Francji od lat zajmuje pierwsze miejsce we wszelkich rankingach na wymarzone miasto miłości. Tutaj chwile uniesienia przeżywali poeci i pisarze, wielcy kompozytorzy i gwiazdy kina. Frank Sinatra śpiewał, że:_ "W Paryżu zakochani kochają po swojemu/To jest piękniejsze od najpiękniejszych dni. /To czyni wiosnę, a wiosna miłość"._

Romantyczne piosenki, urokliwe zaułki i ogrody – wszystko to sprawia, że w Paryżu nikt nie pozostanie obojętny na czułe wyznania. Pocałunek pod Wieżą Eiffla, rejs statkiem po Sekwanie, spacer urokliwymi uliczkami dzielnicy łacińskiej, kolacja w romantycznej restauracji na Montmartrze – to niemal kanon dla wszystkich zakochanych odwiedzających Paryż.

d34x6cs

Koniecznie pójdźcie też na Plac Abbesses, u podnóża Montmartre, gdzie znajduje się słynny mur miłości – na nim w 300 językach świata ponad 1000 razy wygrawerowano „kocham Cię”. Napis nad murem głosi: aimer c’est du désordre, alors aimons – „miłość to nieporządek, kochajmy więc”. A po powrocie, nawet gdy miłość przeminie, możesz powiedzieć tak jak Ilsa grana przez Ingrid Bergman do swojego ukochanego Ricka (Humphreya Bogarta) w „Casablance”: „Zawsze będziemy mieli Paryż".

Wenecja – miasto Casanovy

Ażurowe mosty zawieszone ponad kanałami, romantyczne gondole dostojnie sunące między barokowymi, wyrastającymi wprost z wody kamienicami, serenady w blasku księżyca - to wprost wymarzona sceneria na romantyczny pobyt. To tutaj urodził się słynny awanturnik i uwodziciel Giacomo Casanova, nic więc dziwnego, że nad miastem unosi się duch jego miłosnych podbojów.

W Wenecji czas się zatrzymał i nic dziwnego, że wielu zakochanych marzy, aby w tym niezwykłym mieście przyrzec sobie wieczną miłość. Najpiękniejsza ulica świata, jak niektórzy nazywają wenecki Grande Canale, doprowadzi nas do Placu św. Marka, skąd większość turystów zaczyna zwiedzanie Wenecji. To tutaj wznoszą się najsłynniejsze budowle: Pałac Dożów – siedziba dawnych władców i Bazylika Św. Marka.

Spacerując po wąskich uliczkach miasta i urokliwych zakątkach możemy podziwiać wspaniałe zabytki architektury. Weneckie mosty widziały niejedną zakochana parę i niejedne oświadczyny. Nieopodal bazyliki św. Marka znajduje się ulubiony przez zakochanych Most Westchnień, łączący niegdyś Pałac Dożów z budynkiem więzienia. Prowadzono tam skazańców, którzy tęsknie wzdychali nie tylko do wolności, ale przede wszystkim do wybranek swojego serca, z którymi musieli się pożegnać.

d34x6cs

Polskie miasta miłości

Do miana polskich miast miłości pretendują Gdańsk i Chełmno. W zabytkowym Chełmnie walentynki obchodzone są szczególnie uroczyście, a to za sprawą przechowywanych od kilku wieków w tutejszej farze relikwii Świętego Walentego. Tego dnia w mieście odbywają się wystawy, konkursy, zabawy, a cały Dzień Świętego Walentego kończy się na rynku koncertem zespołów muzycznych, podczas którego tradycyjnie na płycie rynku układane jest wielkie płonące serce z lampionów.

Do podróży szlakiem zakochanych: Mikołaja Kopernika i Anny Schilling zachęca też Gdańsk, który w ubiegłym roku rozpoczął akcję promocyjna pod hasłem: Gdańsk miastem miłości. W pełnym urokliwych uliczek i romantycznych zaułków Gdańsku dzień zakochanych ma swój wyjątkowy klimat, a przekonają się o tym zakochani, którzy zechcą spędzić walentynki w grodzie nad Wełtawą.

mpi/sr

d34x6cs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34x6cs