Trwa ładowanie...

Spragnieni Piękna - wyjątkowy pokaz sukien wieczorowych. Jubileusz 100-lecia Stowarzyszenia "Przyjaciele MNW„

2 lutego w Restauracji Belvedere odbył się wyjątkowy pokaz sukni wieczorowych inspirowanych dziełami sztuki i stylem okresu 20-lecia międzywojennego. Suknie zostały zaprojektowane specjalnie na Bal Dobroczynny, który odbędzie się w Muzeum Narodowym w Warszawie (27 lutego).

Spragnieni Piękna - wyjątkowy pokaz sukien wieczorowych. Jubileusz 100-lecia Stowarzyszenia "Przyjaciele MNW„Źródło: Materiały prasowe
d3p20iy
d3p20iy

W projekcie charytatywnie wzięli udział jedni z najważniejszych kreatorów mody: BIZUU, LeBRAND, MMC, Joanna Klimas, Lidia Kalita, Michał Szulc, Zuo Corp., Michael Hekmat, Serafin Andrzejak oraz Weave. Zaprezentowane suknie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony obecnych na pokazie pań, a zysk z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie. - Nie zastanawiałam się ani przez chwilę, czy wziąć udział w tym projekcie. Projektanci powinni wspierać sztukę i to jest oczywiste. Sukni na pokazie było dziesięć i wszystkie oglądało się z zapartym tchem – powiedziała Joanna Klimas.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ten niezwykle różnorodny pokaz odbył się z okazji jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW” i jest wyjątkową zapowiedzią Balu Dobroczynnego, który odbędzie się 27 lutego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Pokaz „Spragnieni piękna” poprowadził Olivier Janiak, a uświetnił go recital Moniki Borzym.

- Każda z kreacji jest wyjątkowym i niepowtarzalnym dziełem sztuki, tak jak zbiory pokazane na wystawie. Przygotowując pokaz i modelki zależało nam na podkreśleniu i uwspółcześnieniu dwóch, jakże sprzecznych a jednak spójnych, epok (lat 20.i 30. okresu międzywojennego), które postawiły na piedestale siłę kobiecości i zmysłowość - powiedziała podczas wieczoru Agnieszka Tomaszewska – teoretyk mody, kostiumograf, stylistka.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wszystkim zaangażowanym w projekt „Spragnieni piękna” podziękowali gospodarze wydarzenia: Małgorzata Wandzel – wiceprezes oraz Paweł Kastory – prezes Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”.

d3p20iy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p20iy