Trwa ładowanie...
oprac. Agata Porażka
23-11-2018 08:58

Sprzedaj, wyrzuć, zniszcz. Sprzątanie przed śmiercią, które powinno się zacząć po czterdziestce

Margareta Magnusson napisała książkę na nietypowy temat - o sprzątaniu przed śmiercią. Mówi o tym, co należy robić, jak przygotować siebie i swoją rodzinę na odejście, a także czemu powinniśmy sprzedać biżuterię.

Sprzedaj, wyrzuć, zniszcz. Sprzątanie przed śmiercią, które powinno się zacząć po czterdziestceŹródło: 123RF
d11qosq
d11qosq

Według psychologów spora część społeczeństwa ma poczucie bycia nieśmiertelnym. Wydaje nam się, że będziemy żyć wiecznie i nie przyjmujemy do świadomości tego, że w pewnym momencie będziemy musieli się pożegnać. Magnusson twierdzi, że do umierania powinniśmy zacząć przygotowywać się już w wieku 40 lat. I pierwszym krokiem powinno być sprzątanie. Pisarka w wywiadzie z magazynem "Wysokie Obcasy" opowiada o tym, dlaczego temat ją zaciekawił.

– Kiedy wzięłam się do porządków w domu swojej matki, ze zdziwieniem odkryłam, że na większości rzeczy były krótkie instrukcje, co należy z nimi zrobić - opowiada Margareta - Niektóre paczki miały trafić do organizacji charytatywnych, niektóre książki wrócić do prawowitych właścicieli. Na kostiumie do jazdy konnej znalazłam przypiętą szpilką kartkę z poleceniem, żeby przekazać go do Muzeum Historycznego, i nazwiskiem osoby, z którą należy się skontaktować w tej sprawie.

Kobieta dodaje, że takie rzeczy jak biżuteria należy sprzedać, żeby nasze dzieci się o nią nie kłóciły. Inne rzeczy powinniśmy posegregować i oddać lub zniszczyć, bo to, co dla nas jest wartościowe, dla innych może być zupełnie niepotrzebne.

– Warto pamiętać, że najbliżsi chcą zachować po nas rzeczy piękne, a nie wszystkie - mówi dalej Magnusson. I dodaje: - Dobrze poinformować rodzinę, że szykujemy się do gruntownych porządków, żeby zawczasu mogli przemyśleć, co chcieliby dostać.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d11qosq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11qosq