Strasburger nie kryje smutku. "To nasze ostatnie zdjęcie"

Strasburger nie kryje smutku. "To nasze ostatnie zdjęcie"

Karol Strasburger pożegnał ważną dla siebie osobę
Karol Strasburger pożegnał ważną dla siebie osobę
Źródło zdjęć: © AKPA
12.03.2023 16:03, aktualizacja: 13.03.2023 09:49

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Karol Strasburger pożegnał ważną dla siebie osobę. Gospodarz "Familiady" podzielił się pamiątkowym zdjęciem i napisał kilka słów od siebie.

Karol Strasburger ma na swoim koncie wiele ról teatralnych i filmowych. Można go było podziwiać m.in. w takich produkcjach, jak "Noce i dnie", "Kolumbowie" czy "Czarne chmury". Od wielu lat jest też prowadzącym lubiany przez widzów program "Familiada".

Nic więc dziwnego, że przez lata pracy w branży medialnej, nawiązał wiele znajomości. Jedną z ważnych osób dla Strasburgera był Janusz Weiss, o śmierci którego w sobotę, 11 marca, poinformowała rodzina.

"Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas kochany mąż, wspaniały tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss" – napisał syn dziennikarza, o czym poinformowało Radio Zet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Karol Strasburger żegna ważną osobę

W sobotę na Facebooku Karola Strasburgera pojawił się post, w którym aktor pożegnał zmarłego dziennikarza. Dodał też wspólną fotografię, na której pozuje wraz z Janusem Weisem, Zygmuntem Chajzerem oraz dziennikarką Radia Pogoda - Moniką Tarką.

Jak się okazało, było to ostatnie spotkanie aktora ze zmarłym wczoraj dziennikarzem. Na początku nawiązał do prowadzonej przez Weissa audycji "Dzwonię do Pani/Pana (...)".

"«Dzwonię do Pani/Pana (...)» w bardzo smutnej dziś sprawie. To nasze ostatnie, wspólne zdjęcie i tym samym ostatnie wspomnienie, które z sercem pełnym żalu zapisuję na kartach pamięci. Rok temu u Moniki Tarki, w towarzystwie Zygmunta Chajzera w Radiu Pogoda bawiliśmy się w wielkanocne teleturnieje. Dziś, po latach fantastycznej, dziennikarskiej ale i artystycznej kariery kabaretowej odszedł Ktoś, przez duże "K" - Janusz Weiss. Najsłynniejszy w Polsce człowiek - mędrzec, z którym przeżyłem niezapomnianą przygodę w Fort Boyard . Prywatnie szlachetny, otwarty na innych i szalenie empatyczny kolega" - napisał Strasburger.

Wzruszające komentarze

Pod wpisem aktora zaroiło się od komentarzy. Wielu ludzi dzieliło się swoją opinią na temat zmarłego dziennikarza i wspomnieniami związanymi z jego działalnością. "Odchodzi na zawsze coraz więcej wspaniałych ludzi. Teraz pan Janusz Weiss. Smutek i wyrazy współczucia dla rodziny" - napisała aktorka Magdalena Zawadzka. "Głos, którego nie zapomnę...", "Smutek i żal. Odszedł wybitny dziennikarz, człowiek wielkiej kultury słowa" - pisali internauci.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta