Trwa ładowanie...

"Strefa wolna od LGBT". "Gazeta Polska" rozdaje naklejki budzące kontrowersje

"Gazeta Polska" opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych zdjęcie pokazujące dodatek, który będzie dołączony do najnowszego wydania. Kwadratowe naklejki przedstawiają przekreśloną tęczę z napisem "Strefa wolna od LGBT".

"Strefa wolna od LGBT". "Gazeta Polska" rozdaje naklejki budzące kontrowersjeŹródło: Getty Images
d32lq50
d32lq50

Zapowiedź dodatku do "Gazety Polskiej" wzbudziła niemałe kontrowersje. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy, a portal "Niezależna" donosi, że Instagram usunął wpis informujący o naklejkach. Jako powód podano "mowę nienawiści i zakazane symbole". Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział złożenie w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury.

Pod postem, który "Gazeta Polska" opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych, wiele osób wyraziło swój sprzeciw. Znaleźli się jednak czytelnicy, którzy zapowiedzieli kupienie numeru tylko z powodu kontrowersyjnego dodatku.

d32lq50

- Jesteście toksyczni, atakujecie, prowokujecie i dziwicie się, że ludzie reagują negatywnie, może czas dorosnąć i zrozumieć, że to, że świat nie akceptuje waszych ataków oraz prowokacji, nie znaczy, że coś jest nie tak ze światem, a z wami? - brzmi komentarz jednego z internautów, na który zareagowało ponad sto osób.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d32lq50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32lq50