Styl industrialny w małym mieszkaniu

Styl industrialny w małym mieszkaniu

Styl industrialny w małym mieszkaniu
Źródło zdjęć: © Instagram.com | @merkamueblepalma,@arpinharutunian
04.06.2019 12:38, aktualizacja: 10.06.2019 12:14

Styl industrialny w małym mieszkaniu brzmi jak oksymoron, lecz – wbrew pozorom – da się go wykorzystać nawet na niewielkim metrażu. Jego niewątpliwą zaletą są minimalistyczne rozwiązania aranżacyjne, które sprzyjają oszczędności miejsca.

Styl industrialny – salon w małym mieszkaniu

Dzięki stylowi industrialnemu w małym mieszkaniu można uzyskać wrażenie rozległej przestrzeni. Wszystko za sprawą mebli o nowoczesnej surowej strukturze. Składają się one z wielu odsłoniętych półek i prześwitów rozmieszczonych na cienkich metalowych stelażach. W stylu industrialnym dąży się również do usunięcia wszelkich przegród i ścian działowych na rzecz tworzenia otwartej przestrzeni. Salon – nierzadko połączony z kuchnią, a nawet sypialnią – zyskuje więc na metrażu.

Obraz
© Instagram.com | @industrialeusou

Sofy, kanapy i fotele do małego salonu w stylu industrialnym stoją zwykle na cienkich nóżkach i często są pozbawione szerokich oparć, dlatego mieszczą się nawet w ciasnej przestrzeni. Do minimalistycznych mebli wypoczynkowych bez trudu można dobrać nowoczesne stoliki kawowe o równie oszczędnej formie.

Styl industrialny – kuchnia w małym mieszkaniu

Styl industrialny idealnie sprawdza się również w małej kuchni. Charakterystyczne dla niego są sprytne rozwiązania takie jak barek kuchenny podwieszany na ścianie czy zwisająca z sufitu kilkupoziomowa półka. Industrialna kuchnia to wnętrze, które zyskuje na wyrazie dzięki elementom wyposażenia wyeksponowanym na haczykach wystających ze ścian. Pasuje do niej również pokaźny okap w metalowej obudowie.

Obraz
© Instagram.com | @arpinharutunian,@industrialeusou

Styl industrialny w małym mieszkaniu, gdzie kuchnia połączona jest z salonem, sprawia, że dwa pomieszczenia o odmiennych funkcjach stapiają się w jedno – dużo bardziej przestronne. Nie powinno w nim zabraknąć odsłoniętych elementów instalacji. Świetnie sprawdzą się żeliwne grzejniki z rurami biegnącymi po ścianach. Styl industrialny w małym mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty pozwala więc sporo zaoszczędzić podczas remontu dzięki pozostawieniu solidnych rozwiązań sprzed kilku dziesięcioleci.

Styl industrialny – sypialnia w małym mieszkaniu

Mała sypialnia w stylu industrialnym to wnętrze, które potrafi zyskać przytulność mimo surowego wystroju. Opanowana jest raczej przez ciemne kolory, a przede wszystkim brąz i wszelkie odcienie szarości. Może się w niej znaleźć ściana z kamienia – wyeksponowana np. za łóżkiem. Styl industrialny w sypialni sprzyja nastrojowości. Pomieszczeniu spowitemu półmrokiem łatwo można nadać charakter dzięki efektownym elementom oświetlenia, wśród których uwagę zwracają zwłaszcza te stylizowane, jak choćby kinkiety wykonane z plątaniny metalowych rur.

Obraz
© Instagram.com | @industrialhomeinc,@acumencollection

Styl industrialny w małym mieszkaniu z ciasną sypialnią podsuwa bardzo pomysłowe rozwiązania, m.in. garderoby-podesty przymocowane nad łóżkiem. Prowadzą do nich schodki wychodzące ze ściany. Świetnie wyglądają tu również drewniane kufry na pościel przyozdobione metalowymi okuciami.

Należy pamiętać, że w industrialnej sypialni o małym metrażu nie powinno zabraknąć lustra, które wyraźnie pogłębia perspektywę. Warto zadbać też o wydzielenie strefy przechowywania. W surowy styl industrialny wpisują się szafy przesuwne z przeszkleniami.

Styl industrialny – łazienka w małym mieszkaniu

Mała łazienka w stylu industrialnym to wnętrze opanowane przez ciekawe elementy armatury. Idealnie pasują tam stylizowane krany i pokrętła inspirowane XIX-wiecznymi mechanizmami parowymi. W industrialnej łazience nierzadko pojawia się steampunkowy duch. Nowoczesną armaturę chromowaną zastępują metalowe elementy barwione na kolor czarny lub stare złoto.

Obraz
© Instagram.com

Jeśli chodzi o płytki ceramiczne, bez dwóch zdań króluje matowe wykończenie. Styl industrialny w małym mieszkaniu z loftowa łazienką wyróżnia się chropowatą strukturą ścian, która imituje surowy beton. Płytki, zgodnie z najnowszymi trendami, łączone są niemal bezfugowo. Po ich powierzchni, podobnie jak w kuchni, powinny biec rury – im bardziej powykręcane, tym lepiej. Takie rury pod względem stylu najlepiej oddają charakter industrialnej łazienki. Nie sposób odmówić im też funkcji praktycznej, ponieważ świetnie nadają się do zawieszenia ręcznika.

Przeczytaj także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także