Pochłania toksyny i nawilża powietrze. Postaw w każdym pokoju

Wraz z początkiem sezonu grzewczego w mieszkaniach często pojawia się problem zbyt suchego powietrza. Jeżeli borykamy się z tą sytuacją, postawmy na rośliny, które są naturalnymi nawilżaczami.

Aloes nawilża i oczyszcza powietrze
Aloes nawilża i oczyszcza powietrze
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

11.12.2024 | aktual.: 11.12.2024 12:33

Sezon jesienno-zimowy to moment, kiedy przez ogrzewanie powietrze w naszych domach robi się suche. Nie jest to korzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Na szczęście istnieją rośliny doniczkowe, które są naturalnymi nawilżaczami powietrza. Do tego będą piękną dekoracją, wnoszącą trochę zieleni do mieszkań, gdy za oknem panuje zima. Na jakie gatunki zwrócić uwagę?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Postaw na parapetach. Podniesiesz wilgotność powietrza

Jednym z polecanych naturalnych nawilżaczy powietrza jest sansewieria gwinejska. To świetny wybór, jeżeli mamy w domu alergików, ponieważ nie tylko nawilża, lecz także oczyszcza powietrze z toksyn. Roślina ta może stać zarówno w słonecznym, jak i zacienionym miejscu.

Kolejną polecaną rośliną jest grudnik, czyli kaktus bożonarodzeniowy. Jeżeli odpowiednio zadbamy o sadzonkę, będzie obficie kwitnąć. Grudnik jest nieco bardziej wymagający - potrzebuje bowiem dobrze nasłonecznionego miejsca. W sezonie grzewczym zwróćmy uwagę na regularne podlewanie.

Rośliną nawilżającą powietrze jest też aloes. To wyjątkowo łatwa w pielęgnacji roślina, pilnujmy jedynie, aby jej nie przelewać. "Jest w stanie wchłonąć toksyny i zanieczyszczenia środowiska znajdujące się w powietrzu dzięki liściom wypełnionym żelem. Aloes jest w stanie filtrować substancje takie jak benzen, formaldehyd i trójchloroetylen, które są obecne w środkach czyszczących, farbach i tworzywach sztucznych" - czytamy na be.green.

Ta roślina doniczkowa jeszcze niedawno była niezwykle popularna. Zachwyca swoimi kolorowymi, egzotycznymi kwiatami - ale to niejedyna jej zaleta. Okazuje się, że wpływa też na wilgotność powietrza. Oczywiście mowa o storczyku, który nocą produkuje tlen. Z tego względu warto umieścić doniczki na parapecie w sypialni.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
domowe sposobydomrośliny

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)