ycipk-2k8sp4

Sukienki w stylu retro-gwiazd - wybieramy najpiękniejsze!

Sukienki w stylu retro mają swój nieuchwytny urok, choć często są bardzo proste. Ponadczasowy styl gwiazd kina lat 30. i 40., minimalistyczna klasyka Audrey Hepburn czy kolorowe sukienki dziewczęcej Twiggy to tylko wybrane z bajecznych inspiracji, jakie dają nam stare zdjęcia. Oto nasze inspiracje stylem klasycznych gwiazd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elegancki róż to kolor, który często pojawia się w klimatycznych retro-kreajach
Elegancki róż to kolor, który często pojawia się w klimatycznych retro-kreajach (pexels, Fot: Pexels)
ycipk-2k8sp4

Kolorowe sukienki – jak dziewczęca Twiggy

Krótkie sukienki o kroju trapezu lub z bombkową spódnicą mogą być nawiązaniem do dziewczęcych, kolorowych sukienek popularnych w latach 50. i 60. Pierwsza topmodelka Twiggy, zasłynęła między innymi tym, że swoją szczupłą i smukłą sylwetką wprowadziła nowy kanon urody wśród modelek. Jak nietrudno zauważyć, kanon ten obowiązuje do dzisiaj.

ycipk-2k8sp4

Twiggy wyróżniała się także wyjątkowo delikatną urodą, subtelnymi rysami twarzy, które podkreślała krótkimi włosami i dużymi oczami z mocnym makijażem. To wszystko, w połączaniu z kolorowymi sukienkami, które w tamtym czasie były drukowane i haftowane w kolorowe wzory, dawało bajkowy efekt. Nie każdy wie, że Twiggy stała się pierwowzorem jednej z pierwszych lalek barbie.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną East News
Podziel się

Minimalistyczna klasyka – jak Audrey Hepburn

Styl pięknej i delikatnej Audrey Hepburn do dzisiaj jest inspiracją dla wielu projektantów mody. Proste kroje, unikanie dekoracji i skromne sukienki to doskonały wzór do naśladowania. Choć proste i pozbawione dekoracji, te sukienki zawsze wypadają dobrze. Jeśli szukacie pomysłu na prosty styl koktajlowej sukienki lub kreacji na studniówkę, warto zainspirować się tym stylem.

ycipk-2k8sp4

To dobry pomysł także na to, aby nieco zaoszczędzić, bo proste sukienki z krótkimi, lekko rozkloszowanym i spódnicami nigdy nie wychodzą z mody. Gwiazda unikała nadmiaru ozdób, najczęściej decydując się na jeden element ozdobny. Jeśli np. suknia miała ozdobną aplikację, nigdy nie wkładała zbyt wiele biżuterii. Aktorka słynęła także dbałości o to, aby krój kreacji był idealnie dopasowany do jej delikatnej, szczupłej sylwetki. Dzięki temu stworzyła idealnie kobiecy styl ubierania się, który wiele kobiet naśladuje do dzisiaj. Dla was znaleźliśmy sukienkę w stylu delikatnej gwiazdy. Teraz dostaniecie ją w promocji. Dodatkowo ta sukienka została wykonana z materiału w kolorze twarzowego różu.

East News
Podziel się

Klimatyczne kreacje jak z niemego kina

ycipk-2k8sp4

Tajemnicza i piękna moda z lat 30. to wyjątkowe kreacje, które nosiła między innymi Greta Garbo. Proste kroje, które dekorowano dużą ilością biżuteryjnych akcentów, haftów i koronek, do tego urzekające akcenty w postaci frędzli, chwostów, falbanek, rękawiczek i efektownych opasek. Klimatyczne i kobiece sukienki miały błyszczeć i migotać, choć nigdy nie były długie, ani rozłożyste.

Dla was mamy sukienkę, która stanowi nawiązanie do mody tamtych czasów. Prosta, czarna sukienka do połowy łydki została ozdobiona szerokim pasem koronki u dołu, co elegancko eksponuje łydki. Dodatkowo na plecach sukienki mamy głęboki dekolt, który eksponuje dekolt. Taka sukienka pasuje do błyszczących szpilek, ale i do skórzanych sandałów na lato.

unsplash.com
Podziel się
ycipk-2k8sp4
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2k8sp4

ycipk-2k8sp4
ycipk-2k8sp4