ycipk-3kxghn

Suknia ślubna - złota kreacja!

Choć kreacja w kolorze złota bardziej kojarzy się z zabawą karnawałową niż weselną, jest jednak niekiedy wybierana na ślub i - przyznać trzeba - naprawdę dobrze się na nim prezentuje. Warto w tym miejscu zresztą wspomnieć, że blask na ślubie nie jest szczególną nowością. Złoto jest eleganckie, zatem całkiem dobrze nadaje się na ślubną kreację. Jeśli bierzesz pod uwagę pójście do ołtarza w złotej sukni ślubnej, sprawdź, jaką kreację wybrać i jakie dobrać do niej dodatki...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Suknia ślubna - złota kreacja!
(123RF)
ycipk-3kxghn

Choć kreacja w kolorze złota bardziej kojarzy się z zabawą karnawałową niż weselną, jest jednak niekiedy wybierana na ślub i - przyznać trzeba - naprawdę dobrze się na nim prezentuje. Warto w tym miejscu zresztą wspomnieć, że blask na ślubie nie jest szczególną nowością. Jeszcze bowiem kilkadziesiąt lat temu na brytyjskim dworze królewskim tradycyjna suknia ślubna musiała być w kolorze srebrnym. Złoto jest eleganckie, zatem całkiem dobrze nadaje się na ślubną kreację. Jeśli bierzesz pod uwagę pójście do ołtarza w złotej sukni ślubnej, sprawdź, jaką kreację wybrać i jakie dobrać do niej dodatki...

Skromne i zarazem bogate złote kreacje! Suknie ślubne - także w kolorze złotym - miewają różnorodne kroje: od bardzo prostych po bardzo wyszukane. Kolor i krój to przecież dwie całkiem odrębne sprawy. Warto jednak zauważyć, że choć materiał - zupełnie jak papier - "jest cierpliwy", to jednak złoty kolor w pewien sposób ogranicza krój, lub ujmując rzecz inaczej: nawet go narzuca. Złoto jest pełne przepychu nie ma więc potrzeby, by krój sukni był zbyt bogaty. Nawet bowiem bardzo prosta suknia, dzięki kolorowi złota, nabierze strojności. A suknia złota i bogato zdobiona może być przesadą.

Tymczasem suknia może być nawet niedługa i tylko w części złota, a i tak będzie wyglądała dostatecznie elegancko i dostojnie na uroczystość ślubu. Nawet gdy nie cała kreacja ślubna będzie w złotym kolorze, ale jedynie jej elementy - wykończenia dekoltu czy spódnicy, pas czy aplikacje na sukni - tak wielkim bowiem zdobieniem jest sam złoty kolor. Kreacja ślubna w kolorze złota jest zatem dobrym wyborem dla panien młodych poszukujących nie tylko sukni oryginalnej, ale też preferujących kroje prostsze i bardziej nowoczesne.

ycipk-3kxghn

Polecane, łączone i stonowane złote kreacje

Złota kreacja jest także godna polecenia przede wszystkim pannom młodym, którym nie jest dobrze w bieli i w ogóle w kolorach zimnych, ale lepiej w kolorach ciepłych. Wiele narzeczonych o ciemnej i cieplejszej karnacji, lepiej bowiem wygląda właśnie w odcieniach ciepłych. Zamiast wybierać suknię ecru mogą sięgnąć po złotą. Dodatki do takiej sukni mogą natomiast być całkiem chłodne - złoto bowiem całkiem ładnie komponuje się z zimnymi kolorami. Znane są na przykład bardzo udane połączenia złota z czernią.

Czerń nie jest - rzecz jasna - najszczęśliwszym wyborem akurat na uroczystość ślubu, ale można dobrać dodatki białe - a jeszcze lepiej w kolorze perłowym (biżuterię z pereł, torebkę i buty w tym kolorze, by całość stanowiła udany zestaw). Bardziej śmiałym połączeniem będzie dobranie dodatków w kolorze ciemnoniebieskim. Jak bowiem wiadomo, kolorowe dodatki stają się coraz modniejsze - lub brązowym (choć brąz to akurat wyjątek od reguły połączeń ze złotem, bo jak wiadomo jest on kolorem ciepłym).

Ostatnią istotną zasadą, o której warto pamiętać w przypadku wyboru na ślub kreacji złotej, jest takie skomponowanie całości, by była jak najdelikatniejsza i jak najbardziej stonowana, wszelkie ekscentryczne dodatki jak np. pióra bardziej pasują jednak na zabawę karnawałową niż weselną.

ycipk-3kxghn

(bb)

Więcej na temat ślubu:

* Suknia ślubna – bombka!*

* Co zrobić z suknią ślubną po ślubie*

ycipk-3kxghn

* Jak suknia ślubna zmieniła gwiazdę?*

* Za młoda na ślub?*

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3kxghn

ycipk-3kxghn
ycipk-3kxghn