Blisko ludziSusan Wojcicki - jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata

Susan Wojcicki - jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata

Maja Miloch

05.04.2017 13:40, aktual.: 05.04.2017 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według magazynu "Time" Susan Wojcicki jest najbardziej wpływową kobietą w biznesie internetowym. Jest Polką z pochodzenia i mamą piątki dzieci. Kinga Rusin pyta ją m.in. o to, co sądzi o urlopach macierzyńskich.

Z wykształcenia jest ekonomistką i przez wiele lat była wiceszefową Google. Od 2014 roku jest prezesem YouTube. I chociaż urodziła się w Stanach Zjednoczonych o polskich korzeniach nie zapomina. Posiada nawet polski paszport.

- Moja rodzina jest bardzo związana z Polską - tłumaczy Susan Wojcicki. - Tata urodził się w Warszawie, mieszkał tu do 12. roku życia. Wyjechał po wojnie, kiedy w Polsce do władzy doszli komuniści. Mój dziadek był członkiem rządu, odgrywał znaczącą rolę w Polskim Stronnictwie Ludowym. Po wojnie moja rodzina nie mogła czuć się bezpiecznie. Babcia wraz z moim tatą i jego bratem wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych.

W trakcie swojej kariery zawodowej była pięć razy na urlopie macierzyńskim.To ona jest autorką zmian w urlopach macierzyńskich w swojej firmie - wydłużyła je do 18 tygodni.

- Zauważyliśmy, że kiedy zaczęliśmy oferować dłuższe urlopu macierzyńskie, 50 proc. kobiet do nas wracało - mówi Wojcicki. - Zatem oferując dłuższy urlop macierzyński, odzyskiwaliśmy pracowników. Uważam, że najważniejsze to dać pracownikom tyle czasu, ile potrzebują. Łatwiej im się wraca, jest to też lepsze dla rodziny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także