Trwa ładowanie...

Świadkowie Jehowy znów zapukają do drzwi. Będą chodzić od domu do domu

Po dłuższej przerwie tzw. głosiciele znowu odwiedzają Polaków. Pandemiczna przerwa trwała ponad dwa lata, ale od 1 września członkowie zborów wrócili do bezpośredniego nauczania. Ich rzecznik zdradza, czego można spodziewać się po takim spotkaniu.

Świadkowie Jehowy wracają do głoszenia od drzwi do drzwiŚwiadkowie Jehowy wracają do głoszenia od drzwi do drzwiŹródło: East News, fot: Marek Bazak, Zofia Bazak
d1cwf8p
d1cwf8p

Choć jego początki sięgają 1870 roku i ma już niemal 9 milionów wyznawców na całym świecie, w tym ponad 110 tysięcy w Polsce, Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy wciąż jest dla wielu jedną z najbardziej tajemniczych wspólnot religijnych. I to pomimo bardzo aktywnych kaznodziejów, którzy prężnie działają także w naszym kraju.

Pandemia zatrzymała głosicieli

Jedną z form praktykowania wiary jest ewangelizacja. Członkowie zborów zostają tzw. głosicielami, których zadaniem jest nieodpłatne głoszenie nauk opartych na Biblii (a dokładnie Piśmie Świętym w Przekładzie Nowego Świata). Świadkowie Jehowy zasłynęli działalnością kaznodziejską od domu do domu.

Stali bywalcy sal królestwa (miejsc spotkań zborów) mogą stosować tzw. głoszenie nieoficjalne przez telefon, listy czy internet, ale to bezpośrednie spotkania stanowią trzon funkcjonowania wspólnoty. Ponad dwa lata temu, z uwagi na pandemię koronawirusa, tymczasowo zawieszono tego typu działalność. Teraz ma się to zmienić.

d1cwf8p

W czerwcu głosiciele ponownie pojawili się na ulicach polskich miast, gdzie rozdają bezpłatne publikacje religijne, a od 1 września odwiedzają nasze domy. Postpandemiczne wizyty nie różnią się za bardzo od tego, jak świadkowie Jehowy ewangelizowali wcześniej.

Kaznodzieja u bram

- Nasza działalność ma na celu szerzenie wiedzy o Bogu i Jego planach na przyszłość. Naśladujemy w tym Jezusa Chrystusa. Wielu ludzi z utęsknieniem szuka pozytywnych informacji. Tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli rozmawiać o niezwykle pozytywnych zmianach, które zapowiada Pismo Święte. Każdemu, kto zechce dowiedzieć się więcej, będziemy proponować bezpłatny interaktywny kurs biblijny - wyjaśnił w rozmowie z epoznan.pl Jerzy Rachut, lokalny rzecznik świadków Jehowy.

Każdy głosiciel może mieć przydzielony teren służby kaznodziejskiej, a co miesiąc składa sprawozdanie ze swojej działalności. Wskazuje w nim czas poświęcony na rozmowy czy liczbę rozpowszechnionych publikacji.

d1cwf8p

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Co może pomóc w procesie usypiania malucha?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cwf8p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cwf8p