Trwa ładowanie...

Świąteczne wideo od Mateusza Morawieckiego. Premier życzy Polakom jednego

Jak co roku Kancelaria Premiera przygotowała krótkie nagranie z okazji Bożego Narodzenia. W filmiku podkreślono, dlaczego święta trzeba spędzić w jak najmniejszym gronie osób, a ukazane spotkanie rodzinne odbywa się online.

Share
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiŹródło: East News
d386tso

Z powodu pandemii koronawirusa rządzący zdecydowali się wprowadzić liczne obostrzenia na okres świąt. Wigilię można spędzać w gronie domowników i maksymalnie pięciu gości, co z pewnością pokrzyżowało bożonarodzeniowe plany wielu Polaków.

Kancelaria premiera przygotowała wideo, na którym wyraźnie podkreśliła, że tegoroczne święta musimy spędzać w małym gronie, jeśli nie chcemy dopuścić do gwałtownego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

"Tym razem usiądziemy nie przy jednym, lecz przy wielu stołach. Te święta będą inne niż te, które mamy w swej pamięci" - słyszymy w świątecznym spocie.

W krótkim filmiku widzimy rodzinę, która obchodzi święta na odległość. Wśród życzeń, jakie składają sobie bliscy padają m.in. słowa "żebyśmy nie musieli martwić się o pracę" czy "żebyśmy w przyszłym roku mogli wrócić do szkoły".

d386tso

Pod koniec nagrania pojawia się przed kamerą premier Mateusz Morawiecki i zwraca się do Polaków następującymi słowami: "Dziś życzę Państwu jednego. Powrotu do normalności! Właśnie tego, czego w tym trudnym czasie wszyscy najbardziej pragniemy".

Rzecznik Policji, Mariusz Ciarka zaznaczył, że w kwestii obowiązujących limitów liczby gości podczas kolacji wigilijnych, funkcjonariusze liczą na samodyscyplinę i wzajemne zrozumienie. Dodał jednak, że policja jest zobowiązana reagować w przypadku zgłoszeń o łamaniu obostrzeń.

Marta Lempart o pomyśle referendum ws. aborcji. Aktywistka o słowach Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d386tso

Podziel się opinią

Share
d386tso
d386tso