Trwa ładowanie...
daoerhe

"Szal do karmienia" pod ostrzałem. "Niech sobie sami to założą na głowę!"

Publiczne karmienie piersią od lat budzi kontrowersje. Jedni uważają, że to coś pięknego i budującego więź matki z dzieckiem, inni czują obrzydzenie na widok nagiej piersi. Jedna z firm produkująca akcesoria dla dzieci postanowiła rozwiązać ten problem i stworzyć szal do karmienia. Ich pomysł został natychmiast skrytykowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szal ma zasłaniać matkę karmiącą niemowle
Szal ma zasłaniać matkę karmiącą niemowle (Facebook.com)
daoerhe

"Szal do karmienia Grab&Go to stylowe okrycie dla mamy, która chce tą intymną chwilę, jaką jest karmienie piersią, zatrzymać tylko dla siebie. Bardzo dobrze sprawdza się w czasie spaceru, podróży czy po prostu podczas wyjścia z dzieckiem z domu" – takim opisem reklamuje swój produkt producent.

Zdjęcie szala udostępnił facebookowy profil parentingowy "Świat Rodzica". I się zaczęło. W komentarzach mamy karmiące nie zostawiły na producencie suchej nitki.

"Proponuję sobie samemu założyć to na głowę, zwłaszcza latem", " Tak wielce promuje się karmienie piersią 'bo zdrowe dla dziecka', 'bo zacieśnia się więź między dzieckiem i matką', a jak matka chce nakarmić swoje dziecko, to się ją wytyka palcami, szkaluje, szykanuje i każe się jej chować z dzieckiem w śmierdzącej toalecie lub pod jakimś dziwnym namiotem", "Masakra. Kiedy ten temat się skończy? Ludzie, przeszkadza wam kobieta karmiąca piersią dziecko? Nie patrzcie. Proste" – to tylko kilka z setek komentarzy, jakie pojawiły się pod zdjęciem szala.

* Zobacz też: Specjaliści biją na alarm. Tylko połowa Polek karmi noworodka piersią dłużej niż dwa miesiące*

Mimo tego choć zdecydowanie dominują negatywne wypowiedzi, wśród komentujących znajdzie się także grupa zwolenników takiego rozwiązania. "Ja osobiście posiadam podobną rzecz. Jest dla mnie bardzo wygodna jako osoby wstydliwej i rozumiem, że istnieją ludzie którym ten widok może nie pasować", "Może być to przydatne, jeśli mama widzi malucha, a sam szkrab dzięki takiej separacji nie rozprasza się bodźcami ze świata zewnętrznego i normalnie je w przypadku, gdy jest z tym problem. Przecież taki szal nie musi pełnić funkcji burki" – komentują.

daoerhe

A co wy sądzicie o szalu do karmienia? Przesada i niebezpieczny dla zdrowia dziecka gadżet, czy może świetne rozwiązanie?

daoerhe

Podziel się opinią

Share
daoerhe
daoerhe